Reklama
reklama

Osvěžení v centru Brna: u kašny, s malinovkou z autíčka nebo pod deštníky

Teplota přesahující třicet stupňů Celsia ve stínu byla ve středu krátce po poledni na brněnském náměstí Svobody. Lidé proto na vydlážděné a rozpálené ploše využili pár možností k osvěžení. Pomohly k tomu led v malinovce, deštníky i voda z kašny.

Ze stařičkého světle modrého Citroënu nyní prodává na náměstí malinovku s ledem, pivo nebo ledovou kávu prodavačka Dagmar. Parádní osvěžení za lidovou cenu - půllitr malinovky za 25 korun - se hodilo mnoha lidem, kteří ve středu prošli centrem města. Led totiž v kelímku vydržel a osvěžil i dlouhé minuty po dopití limonády.

Auto, které sjelo z továrního pásu v roce 1966, ale je stále plně pojízdné, bude na náměstí Svobody prodávat osvěžující nápoje až do pátku, kdy se tam uskuteční Slavnosti masek.

Ovšem zaručené osvěžení lidem v parnu na náměstí poskytla kašna. I ti, kteří kolem jen rychle procházeli, do ní smočili ruce, opláchli obličej, postříkali nohy.

A ostatní, kteří neměli chuť osvěžit se vodou z kašny, nad sebe alespoň roztáhli deštníky. Hledali trochu stínu. "Doporučila jsem klientům, aby se schovali do stínu deštníků. Naštěstí je s sebou měli," poznamenala průvodkyně skupinky turistů, kteří obdivovali brněnský časostroj.

Od 11 až do 18 hodin předpovídali meteorologové, že bude v Brně jasno s teplotou okolo 32 stupňů Celsia. Na zítra ovšem pro Brno hlásí skoro zataženo s teplotami do 26 stupňů Celsia.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře