Reklama
reklama

Osvěžení v centru Brna: u kašny, s malinovkou z autíčka nebo pod deštníky

Teplota přesahující třicet stupňů Celsia ve stínu byla ve středu krátce po poledni na brněnském náměstí Svobody. Lidé proto na vydlážděné a rozpálené ploše využili pár možností k osvěžení. Pomohly k tomu led v malinovce, deštníky i voda z kašny.

Ze stařičkého světle modrého Citroënu nyní prodává na náměstí malinovku s ledem, pivo nebo ledovou kávu prodavačka Dagmar. Parádní osvěžení za lidovou cenu - půllitr malinovky za 25 korun - se hodilo mnoha lidem, kteří ve středu prošli centrem města. Led totiž v kelímku vydržel a osvěžil i dlouhé minuty po dopití limonády.

Auto, které sjelo z továrního pásu v roce 1966, ale je stále plně pojízdné, bude na náměstí Svobody prodávat osvěžující nápoje až do pátku, kdy se tam uskuteční Slavnosti masek.

Ovšem zaručené osvěžení lidem v parnu na náměstí poskytla kašna. I ti, kteří kolem jen rychle procházeli, do ní smočili ruce, opláchli obličej, postříkali nohy.

A ostatní, kteří neměli chuť osvěžit se vodou z kašny, nad sebe alespoň roztáhli deštníky. Hledali trochu stínu. "Doporučila jsem klientům, aby se schovali do stínu deštníků. Naštěstí je s sebou měli," poznamenala průvodkyně skupinky turistů, kteří obdivovali brněnský časostroj.

Od 11 až do 18 hodin předpovídali meteorologové, že bude v Brně jasno s teplotou okolo 32 stupňů Celsia. Na zítra ovšem pro Brno hlásí skoro zataženo s teplotami do 26 stupňů Celsia.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře