Reklama
reklama

Osvěžení v centru Brna: u kašny, s malinovkou z autíčka nebo pod deštníky

Teplota přesahující třicet stupňů Celsia ve stínu byla ve středu krátce po poledni na brněnském náměstí Svobody. Lidé proto na vydlážděné a rozpálené ploše využili pár možností k osvěžení. Pomohly k tomu led v malinovce, deštníky i voda z kašny.

Ze stařičkého světle modrého Citroënu nyní prodává na náměstí malinovku s ledem, pivo nebo ledovou kávu prodavačka Dagmar. Parádní osvěžení za lidovou cenu - půllitr malinovky za 25 korun - se hodilo mnoha lidem, kteří ve středu prošli centrem města. Led totiž v kelímku vydržel a osvěžil i dlouhé minuty po dopití limonády.

Auto, které sjelo z továrního pásu v roce 1966, ale je stále plně pojízdné, bude na náměstí Svobody prodávat osvěžující nápoje až do pátku, kdy se tam uskuteční Slavnosti masek.

Ovšem zaručené osvěžení lidem v parnu na náměstí poskytla kašna. I ti, kteří kolem jen rychle procházeli, do ní smočili ruce, opláchli obličej, postříkali nohy.

A ostatní, kteří neměli chuť osvěžit se vodou z kašny, nad sebe alespoň roztáhli deštníky. Hledali trochu stínu. "Doporučila jsem klientům, aby se schovali do stínu deštníků. Naštěstí je s sebou měli," poznamenala průvodkyně skupinky turistů, kteří obdivovali brněnský časostroj.

Od 11 až do 18 hodin předpovídali meteorologové, že bude v Brně jasno s teplotou okolo 32 stupňů Celsia. Na zítra ovšem pro Brno hlásí skoro zataženo s teplotami do 26 stupňů Celsia.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Komentáře