Reklama
reklama

Od února si v Brně koupí lidé i sms jízdenku na 20 minut

Když před dvěma měsíci začal v Brně fungovat systém prodeje SMS jízdenek, byly v nabídce jen jízdenky na 75 minut za 29 korun a na 24 hodin za 99 korun. Už pár dní po spuštění systému bylo jasné, že Dopravní podnik města Brna se ve výběru variant tarifů do potřeb cestujících v Brně netrefil. Cestující chtěli jízdenku na kratší dobu, ideálně na 20 minut. Kratší a levnější jízdenka placená prostřednictvím mobilního telefonu začne fungovat v únoru.

Představenstvo podniku proto rychle schválilo návrh na rozšíření portfolia nabízených SMS jízdenek a ve středu návrh prošel Radou města Brna. Nyní ho ještě musí schválit zastupitelé. „Rada rozšíření nabídky ve středu schválila. Lidé požadovali jízdenky na kratší dobu, často je využívají na příležitostné přejíždění po městě na menší vzdálenosti," uvedl náměstek brněnského primátora Robert Kotzian s tím, že nové druhy sms jízdenek začnou platit 1. února.

Zajímaností je, že úplně nejlevněji a vybrat si ze tří dalších druhů jízdenek mohou cestující, kteří používají aplikaci Sejf v chytrém telefonu. Mohou si vybrat dvacetiminutovou jízdenku za devatenáct korun, čtyřicetiminutovou za čtyřiadvacet korun a zlevněnou čtyřicetiminutovou jízdenku pro děti nebo důchodce za dvanáct korun. „Při nákupu přes aplikaci lidé neplatí poplatky za odeslanou zprávu operátorům, jsou proto levnější," vysvětlila mluvčí podniku Linda Hailichová.

Provoz systému SMS jízdenek byl zahájen v pondělí 25. listopadu 2013. Funguje bez problémů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře