Reklama
reklama

Od února si v Brně koupí lidé i sms jízdenku na 20 minut

Když před dvěma měsíci začal v Brně fungovat systém prodeje SMS jízdenek, byly v nabídce jen jízdenky na 75 minut za 29 korun a na 24 hodin za 99 korun. Už pár dní po spuštění systému bylo jasné, že Dopravní podnik města Brna se ve výběru variant tarifů do potřeb cestujících v Brně netrefil. Cestující chtěli jízdenku na kratší dobu, ideálně na 20 minut. Kratší a levnější jízdenka placená prostřednictvím mobilního telefonu začne fungovat v únoru.

Představenstvo podniku proto rychle schválilo návrh na rozšíření portfolia nabízených SMS jízdenek a ve středu návrh prošel Radou města Brna. Nyní ho ještě musí schválit zastupitelé. „Rada rozšíření nabídky ve středu schválila. Lidé požadovali jízdenky na kratší dobu, často je využívají na příležitostné přejíždění po městě na menší vzdálenosti," uvedl náměstek brněnského primátora Robert Kotzian s tím, že nové druhy sms jízdenek začnou platit 1. února.

Zajímaností je, že úplně nejlevněji a vybrat si ze tří dalších druhů jízdenek mohou cestující, kteří používají aplikaci Sejf v chytrém telefonu. Mohou si vybrat dvacetiminutovou jízdenku za devatenáct korun, čtyřicetiminutovou za čtyřiadvacet korun a zlevněnou čtyřicetiminutovou jízdenku pro děti nebo důchodce za dvanáct korun. „Při nákupu přes aplikaci lidé neplatí poplatky za odeslanou zprávu operátorům, jsou proto levnější," vysvětlila mluvčí podniku Linda Hailichová.

Provoz systému SMS jízdenek byl zahájen v pondělí 25. listopadu 2013. Funguje bez problémů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře