Reklama
reklama

Od dubna lze do žlutých kontejnerů třídit v Brně nejen PET lahve

Brno zavádí od dubna letošního roku jednodušší systém třídění odpadů. Lidé mohou do žlutých kontejnerů v Brně nově vhazovat veškeré použité plastové obaly. Tato změna přináší  jednodušší třídění odpadů, pro město je pak finančně výhodnější. Doposud mohli lidé do žlutých kontejnerů třídit pouze plastové PET láhve.

Nově je možné do těchto nádob vhazovat veškeré plastové obaly. Do žlutých nádob tak patří od dubna navíc igelitové tašky, sáčky a fólie nebo třeba vymyté plastové kelímky od potravin a plastové nádoby od čisticích prostředků, pracích prášků a aviváží. Stejně jako doposud mohou lidé do žlutých nádob třídit také nápojové kartóny. Změna systému třídění odpadů se netýká skla a papíru. Třídění těchto odpadů zůstává při starém.

„Jsem rád, že se nám po důsledné analýze otevřela možnost sbírat do žlutých kontejnerů také ostatní plasty a nejenom PET láhve. Obyvatelé města tak mají šanci více třídit odpady a tím přispět k větší ochraně životního prostředí,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Společnost SAKO, která v Brně zajišťuje svoz a druhotné využití odpadů, se na změny připravuje již od začátku letošního roku. Její zaměstnanci například označují barevné kontejnery novými informačními samolepkami. Podle těchto nálepek lidé přesně poznají, jaké odpady mohou do barevných popelnic třídit. "Rád bych ujistil obyvatele Brna, že správně využijeme veškeré plastové obaly a nápojové kartóny, které budou třídit do žlutých nádob. Na naší dotřiďovací lince jednotlivé plasty totiž od sebe oddělujeme a dále zajišťujeme jejich druhotné zpracování. Plasty nevhodné k recyklaci pak využíváme energeticky přímo v našem zařízení," dodává ředitel společnosti Jiří Kratochvil.

Ti, kteří chtějí třídit odpad, najdou v Brně 1142 kontenjerů na papír, 1083 kontejnerů na PET lahve, 1009 na sklo a 99 na textil.

Jak správně třídit odpady v Brně:

Žluté kontejnery - PET láhve a plastové nádoby, sáčky, tašky fólie, plastové kelímky a krabičky od potravin, výrobky z plastů, krabice od džusů, mléčných výrobků, vín.

Modré kontejnery- Papírové obaly a krabice, kancelářský papír, sešity, noviny, časopisy, letáky.

Zelené a bílé kontejnery - Čiré a barevné sklenice, skleněné nádoby, láhve od nápojů, tabulové sklo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře