Reklama
reklama

O prohlídky nádraží z výšky je zájem. Město přidalo další termíny

Už více než pět set Brňanů si nenechalo ujít prezentace přestavby Železničního uzlu Brno v nové poloze, v poloze „u řeky“, a prohlédlo si území ŽUB z ptačí perspektivy – z 19. patra budovy Spielberk Tower I. Pro velký zájem veřejnosti město přidalo další termíny komentovaných prohlídek, a tak se v červnu dostane i na ty, kteří se zatím z kapacitních důvodů nevešli.

„Těší nás velký zájem veřejnosti o prezentace a chceme vyjít vstříc občanům, které zajímá budoucnost našeho města,“ řekl 1. náměstek primátora Robert Kotzian. „Pohled na dotčené území z výšky může nahradit mnoho slov,“ dodal.

V červnu jsou tedy k dispozici tyto termíny: úterky 10. a 17. června (vždy v 17 hod.) a středy 11. a 18. června (vždy v 16 hod.). Každý termín má kapacitu 100 osob.

„Prezentace zajímají studenty i lidi středního a vyššího věku, chodí skutečně lidé všech generací, kteří se o téma zajímají,“ uvedl informátor městských projektů Dan Škaroupka. „Využívají této příležitosti a ptají se na konkrétní věci, které s železničním uzlem v nové poloze souvisí,“ vysvětlil.

Pro účast na komentovaných prohlídkách je nezbytná registrace e-mailem na adrese info@nadraziureky.cz s uvedením vybraného termínu a jmen všech zájemců.

Na místo lze dojet tramvají, ale pořadatelé nabízejí i možnost využít přepravy autobusem z centra města a zpět. Podrobné informace budou zaslány registrovaným účastníkům.

Více o projektu rekonstrukce ŽUB v poloze „u řeky“ najdete na www.nadraziureky.cz

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře