Reklama
reklama

O prohlídky nádraží z výšky je zájem. Město přidalo další termíny

Už více než pět set Brňanů si nenechalo ujít prezentace přestavby Železničního uzlu Brno v nové poloze, v poloze „u řeky“, a prohlédlo si území ŽUB z ptačí perspektivy – z 19. patra budovy Spielberk Tower I. Pro velký zájem veřejnosti město přidalo další termíny komentovaných prohlídek, a tak se v červnu dostane i na ty, kteří se zatím z kapacitních důvodů nevešli.

„Těší nás velký zájem veřejnosti o prezentace a chceme vyjít vstříc občanům, které zajímá budoucnost našeho města,“ řekl 1. náměstek primátora Robert Kotzian. „Pohled na dotčené území z výšky může nahradit mnoho slov,“ dodal.

V červnu jsou tedy k dispozici tyto termíny: úterky 10. a 17. června (vždy v 17 hod.) a středy 11. a 18. června (vždy v 16 hod.). Každý termín má kapacitu 100 osob.

„Prezentace zajímají studenty i lidi středního a vyššího věku, chodí skutečně lidé všech generací, kteří se o téma zajímají,“ uvedl informátor městských projektů Dan Škaroupka. „Využívají této příležitosti a ptají se na konkrétní věci, které s železničním uzlem v nové poloze souvisí,“ vysvětlil.

Pro účast na komentovaných prohlídkách je nezbytná registrace e-mailem na adrese info@nadraziureky.cz s uvedením vybraného termínu a jmen všech zájemců.

Na místo lze dojet tramvají, ale pořadatelé nabízejí i možnost využít přepravy autobusem z centra města a zpět. Podrobné informace budou zaslány registrovaným účastníkům.

Více o projektu rekonstrukce ŽUB v poloze „u řeky“ najdete na www.nadraziureky.cz

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře