Reklama
reklama

O prohlídky nádraží z výšky je zájem. Město přidalo další termíny

Už více než pět set Brňanů si nenechalo ujít prezentace přestavby Železničního uzlu Brno v nové poloze, v poloze „u řeky“, a prohlédlo si území ŽUB z ptačí perspektivy – z 19. patra budovy Spielberk Tower I. Pro velký zájem veřejnosti město přidalo další termíny komentovaných prohlídek, a tak se v červnu dostane i na ty, kteří se zatím z kapacitních důvodů nevešli.

„Těší nás velký zájem veřejnosti o prezentace a chceme vyjít vstříc občanům, které zajímá budoucnost našeho města,“ řekl 1. náměstek primátora Robert Kotzian. „Pohled na dotčené území z výšky může nahradit mnoho slov,“ dodal.

V červnu jsou tedy k dispozici tyto termíny: úterky 10. a 17. června (vždy v 17 hod.) a středy 11. a 18. června (vždy v 16 hod.). Každý termín má kapacitu 100 osob.

„Prezentace zajímají studenty i lidi středního a vyššího věku, chodí skutečně lidé všech generací, kteří se o téma zajímají,“ uvedl informátor městských projektů Dan Škaroupka. „Využívají této příležitosti a ptají se na konkrétní věci, které s železničním uzlem v nové poloze souvisí,“ vysvětlil.

Pro účast na komentovaných prohlídkách je nezbytná registrace e-mailem na adrese info@nadraziureky.cz s uvedením vybraného termínu a jmen všech zájemců.

Na místo lze dojet tramvají, ale pořadatelé nabízejí i možnost využít přepravy autobusem z centra města a zpět. Podrobné informace budou zaslány registrovaným účastníkům.

Více o projektu rekonstrukce ŽUB v poloze „u řeky“ najdete na www.nadraziureky.cz

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře