Reklama
reklama

Nový velvyslanec USA přijel do Brna, těší se až si jižní Moravu užije jako turista

V brněnském sídle Jihomoravského kraje přivítali nového velvyslance USA v České republice Andrewa H. Schapira.  Šlo o první oficiální cestu velvyslance mimo Prahu a také první návštěvu jižní Moravy po jeho nástupu do funkce.

Tématem jednání byla spolupráce Jihomoravského kraje a amerických investorů, vysokých škol a vědeckých institucí a také spolupráce regionů ČR a USA obecně.

„Pana velvyslance jsem podrobně seznámil se strategií regionu – tedy s tím, že chceme do roku 2020 patřit mezi dvacítku nejvíce rozvinutých regionů Evropské unie ve vědě, výzkumu a inovacích. Probrali jsme si jednotlivá partnerství, která mají naše vědeckovýzkumné instituce a podniky v Brně s americkými investory a americkými institucemi. Pan velvyslanec byl seznámen s naší novou regionální inovační strategií a informoval jsem ho o obchodní misi z Atlanty, která navštíví jižní Moravu. Přislíbil pomoc při jednání mezi podnikateli jižní Moravy a americkými investory. Také jsme se dohodli zintenzivnit kontakty s jednotlivými státy uvnitř USA, abychom naplnili tu regionální dimenzi spolupráce,“  konstatoval hejtman Michal Hašek a jak následně uvedl, pozval velvyslance USA na jednání Asociace krajů ČR, kde se Andrew H. Schapiro hodlá sejít se všemi hejtmany a diskutovat s nimi o zahraniční politice nebo o vztazích mezi kraji a centrální vládou.

V oblasti transparentnosti vládnutí a boji proti korupci nabídl velvyslanec spolupráci a zkušenosti americké strany. „Jsem velice rád, že moje první cesta vedla právě sem na jižní Moravu, těším se na další spolupráci i na to, až se sem vrátím jako turista. Hovořili jsme o probíhajících projektech i o dalších možnostech,“ řekl velvyslanec Schapiro. V této souvislosti vyzdvihl skvělou úroveň vysokých škol na jižní Moravě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře