Reklama
reklama

Nový velvyslanec USA přijel do Brna, těší se až si jižní Moravu užije jako turista

V brněnském sídle Jihomoravského kraje přivítali nového velvyslance USA v České republice Andrewa H. Schapira.  Šlo o první oficiální cestu velvyslance mimo Prahu a také první návštěvu jižní Moravy po jeho nástupu do funkce.

Tématem jednání byla spolupráce Jihomoravského kraje a amerických investorů, vysokých škol a vědeckých institucí a také spolupráce regionů ČR a USA obecně.

„Pana velvyslance jsem podrobně seznámil se strategií regionu – tedy s tím, že chceme do roku 2020 patřit mezi dvacítku nejvíce rozvinutých regionů Evropské unie ve vědě, výzkumu a inovacích. Probrali jsme si jednotlivá partnerství, která mají naše vědeckovýzkumné instituce a podniky v Brně s americkými investory a americkými institucemi. Pan velvyslanec byl seznámen s naší novou regionální inovační strategií a informoval jsem ho o obchodní misi z Atlanty, která navštíví jižní Moravu. Přislíbil pomoc při jednání mezi podnikateli jižní Moravy a americkými investory. Také jsme se dohodli zintenzivnit kontakty s jednotlivými státy uvnitř USA, abychom naplnili tu regionální dimenzi spolupráce,“  konstatoval hejtman Michal Hašek a jak následně uvedl, pozval velvyslance USA na jednání Asociace krajů ČR, kde se Andrew H. Schapiro hodlá sejít se všemi hejtmany a diskutovat s nimi o zahraniční politice nebo o vztazích mezi kraji a centrální vládou.

V oblasti transparentnosti vládnutí a boji proti korupci nabídl velvyslanec spolupráci a zkušenosti americké strany. „Jsem velice rád, že moje první cesta vedla právě sem na jižní Moravu, těším se na další spolupráci i na to, až se sem vrátím jako turista. Hovořili jsme o probíhajících projektech i o dalších možnostech,“ řekl velvyslanec Schapiro. V této souvislosti vyzdvihl skvělou úroveň vysokých škol na jižní Moravě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře