Reklama
reklama

Nový hlas do tramvají, autobusů a trolejbusů pomohou vybrat cestující

Ve vozech městské hromadné dopravy v Brně nás už za několik měsíců budou provázet nová hlášení. Do soutěže s názvem „Příští zastávka“ se může přihlásit kdokoli a s výběrem vítězem pomohou dopravci i samotní cestující.

„Inspirovali jsme se talentovými televizními soutěžemi. Podobným způsobem hledáme člověka, který bude v dalším období provázet naše zákazníky při jejich každodenním cestování. Dáme cestujícím možnost, aby o výherci sami rozhodli, protože hlas by měl být příjemný zejména jim,“ představil soutěž generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Výběr nového hlasatele bude probíhat ve třech kolech. Do prvního kola se může přihlásit kdokoli, stačí, když do 31. října pošle svou nabídku, jejíž součástí bude mimo jiné nahrávka několika konkrétních vět. Podle této nahrávky pak bude hodnoticí komise rozhodovat o tom, který z uchazečů se dostane do druhého kola, do kterého postoupí maximálně 25 uchazečů. V druhém kole budou nahrávky zpřístupněny veřejnosti prostřednictvím sociální sítě Facebook na stránce Dopravního podniku města Brna. Nahrávky nebudou označeny jménem uchazeče, ale pouze čísly. Fanoušci stránky svým hlasováním určí pět uchazečů, kteří postoupí do finálního kola. V něm pak konečného vítěze určí opět komise dopravního podniku.

„Z výběrového řízení vyjde jeden hlavní vítěz, ale je možné, že nás při posuzování zaujmou i jiné hlasy, které se nám budou hodit na různá speciální hlášení. Nikde není řečeno, že na nás v MHD musí mluvit jen jeden hlas. Při ohlašování výluky v ulici Milady Horákové se nám použití jiného hlasu velmi osvědčilo – cestující ho více vnímají,“ dodal Miloš Havránek.

O vítězi by mělo být rozhodnuto na začátku roku 2015, poté se začne s nahráváním. Informace o výběrovém řízení a podmínkách pro přihlášení najdou uchazeči na webových stránkách podniku v sekci O nás pod záložkou Veřejné zakázky.

K výběru nového hlasatele přiměly vedení dopravního podniku smutné okolnosti. V květnu letošního roku zemřela Jarmila Černocká, jejíž hlas v dopravních prostředcích zní od roku 2003. Nahrát nová hlášení nebylo nezbytně nutné okamžitě, protože v databázi je více než dva tisíce slov, která prozatím potřebám dopravního podniku stačí. Několikrát do roka je ale nutné nějaké slovo či větu do databáze přidat, a proto je důležité, aby byl nový hlasatel k dispozici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře