Reklama
reklama

Nový hlas do tramvají, autobusů a trolejbusů pomohou vybrat cestující

Ve vozech městské hromadné dopravy v Brně nás už za několik měsíců budou provázet nová hlášení. Do soutěže s názvem „Příští zastávka“ se může přihlásit kdokoli a s výběrem vítězem pomohou dopravci i samotní cestující.

„Inspirovali jsme se talentovými televizními soutěžemi. Podobným způsobem hledáme člověka, který bude v dalším období provázet naše zákazníky při jejich každodenním cestování. Dáme cestujícím možnost, aby o výherci sami rozhodli, protože hlas by měl být příjemný zejména jim,“ představil soutěž generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Výběr nového hlasatele bude probíhat ve třech kolech. Do prvního kola se může přihlásit kdokoli, stačí, když do 31. října pošle svou nabídku, jejíž součástí bude mimo jiné nahrávka několika konkrétních vět. Podle této nahrávky pak bude hodnoticí komise rozhodovat o tom, který z uchazečů se dostane do druhého kola, do kterého postoupí maximálně 25 uchazečů. V druhém kole budou nahrávky zpřístupněny veřejnosti prostřednictvím sociální sítě Facebook na stránce Dopravního podniku města Brna. Nahrávky nebudou označeny jménem uchazeče, ale pouze čísly. Fanoušci stránky svým hlasováním určí pět uchazečů, kteří postoupí do finálního kola. V něm pak konečného vítěze určí opět komise dopravního podniku.

„Z výběrového řízení vyjde jeden hlavní vítěz, ale je možné, že nás při posuzování zaujmou i jiné hlasy, které se nám budou hodit na různá speciální hlášení. Nikde není řečeno, že na nás v MHD musí mluvit jen jeden hlas. Při ohlašování výluky v ulici Milady Horákové se nám použití jiného hlasu velmi osvědčilo – cestující ho více vnímají,“ dodal Miloš Havránek.

O vítězi by mělo být rozhodnuto na začátku roku 2015, poté se začne s nahráváním. Informace o výběrovém řízení a podmínkách pro přihlášení najdou uchazeči na webových stránkách podniku v sekci O nás pod záložkou Veřejné zakázky.

K výběru nového hlasatele přiměly vedení dopravního podniku smutné okolnosti. V květnu letošního roku zemřela Jarmila Černocká, jejíž hlas v dopravních prostředcích zní od roku 2003. Nahrát nová hlášení nebylo nezbytně nutné okamžitě, protože v databázi je více než dva tisíce slov, která prozatím potřebám dopravního podniku stačí. Několikrát do roka je ale nutné nějaké slovo či větu do databáze přidat, a proto je důležité, aby byl nový hlasatel k dispozici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře