Reklama
reklama

Nový hlas do tramvají, autobusů a trolejbusů pomohou vybrat cestující

Ve vozech městské hromadné dopravy v Brně nás už za několik měsíců budou provázet nová hlášení. Do soutěže s názvem „Příští zastávka“ se může přihlásit kdokoli a s výběrem vítězem pomohou dopravci i samotní cestující.

„Inspirovali jsme se talentovými televizními soutěžemi. Podobným způsobem hledáme člověka, který bude v dalším období provázet naše zákazníky při jejich každodenním cestování. Dáme cestujícím možnost, aby o výherci sami rozhodli, protože hlas by měl být příjemný zejména jim,“ představil soutěž generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Výběr nového hlasatele bude probíhat ve třech kolech. Do prvního kola se může přihlásit kdokoli, stačí, když do 31. října pošle svou nabídku, jejíž součástí bude mimo jiné nahrávka několika konkrétních vět. Podle této nahrávky pak bude hodnoticí komise rozhodovat o tom, který z uchazečů se dostane do druhého kola, do kterého postoupí maximálně 25 uchazečů. V druhém kole budou nahrávky zpřístupněny veřejnosti prostřednictvím sociální sítě Facebook na stránce Dopravního podniku města Brna. Nahrávky nebudou označeny jménem uchazeče, ale pouze čísly. Fanoušci stránky svým hlasováním určí pět uchazečů, kteří postoupí do finálního kola. V něm pak konečného vítěze určí opět komise dopravního podniku.

„Z výběrového řízení vyjde jeden hlavní vítěz, ale je možné, že nás při posuzování zaujmou i jiné hlasy, které se nám budou hodit na různá speciální hlášení. Nikde není řečeno, že na nás v MHD musí mluvit jen jeden hlas. Při ohlašování výluky v ulici Milady Horákové se nám použití jiného hlasu velmi osvědčilo – cestující ho více vnímají,“ dodal Miloš Havránek.

O vítězi by mělo být rozhodnuto na začátku roku 2015, poté se začne s nahráváním. Informace o výběrovém řízení a podmínkách pro přihlášení najdou uchazeči na webových stránkách podniku v sekci O nás pod záložkou Veřejné zakázky.

K výběru nového hlasatele přiměly vedení dopravního podniku smutné okolnosti. V květnu letošního roku zemřela Jarmila Černocká, jejíž hlas v dopravních prostředcích zní od roku 2003. Nahrát nová hlášení nebylo nezbytně nutné okamžitě, protože v databázi je více než dva tisíce slov, která prozatím potřebám dopravního podniku stačí. Několikrát do roka je ale nutné nějaké slovo či větu do databáze přidat, a proto je důležité, aby byl nový hlasatel k dispozici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře