Reklama
reklama

Nové parkování v Brně. Auto zvedne hydraulika a zaparkuje automat

Automatizovaný parkovací dům – APD. Takovou zkratku dostal parkovací dům v Kopečné ulici, který se v dohledné době v blízkosti brněnského nádraží dokončí. Řidiči si v něm – poprvé v Brně – budou moci vyzkoušet takzvané zakladačové parkování, kdy auto odstaví na rampě a automat ho zaparkuje do volného místa v garážích.

Zakladače mají oproti klasickému parkování mnoho výhod. Jejich stavba je asi o třetinu o levnější, protože není potřeba stavět betonové rampy, schodiště a výtahy. Stropy jsou o metr nižší, protože tam nechodí lidé. V automatickém parkovacím domě tudíž nehrozí ani vykrádání aut. Zaparkování auta z hydraulicky zvedané plošiny trvá automatu asi dvě minuty. Stejně tak jeho přivezení. Systém je proto ekologický, protože auta se parkují s vypnutým motorem. Auto systém vydá až po předložení čipu.

Garáže v Kopečné ulici  nabídnou motoristům 88 parkovacích míst. V centru města je jich nedostatek. Parkovací dům bude stát  65 milionů korun a investorem jsou Brněnské komunikace.

Parkovací dům bude napojen v nejvyšším podlaží lávkou pro pěší na ulici Husovu, čímž se výrazně usnadní přístup do středu města. Na střeše domu má vzniknout i kavárna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře