Reklama
reklama

Nové parkování v Brně. Auto zvedne hydraulika a zaparkuje automat

Automatizovaný parkovací dům – APD. Takovou zkratku dostal parkovací dům v Kopečné ulici, který se v dohledné době v blízkosti brněnského nádraží dokončí. Řidiči si v něm – poprvé v Brně – budou moci vyzkoušet takzvané zakladačové parkování, kdy auto odstaví na rampě a automat ho zaparkuje do volného místa v garážích.

Zakladače mají oproti klasickému parkování mnoho výhod. Jejich stavba je asi o třetinu o levnější, protože není potřeba stavět betonové rampy, schodiště a výtahy. Stropy jsou o metr nižší, protože tam nechodí lidé. V automatickém parkovacím domě tudíž nehrozí ani vykrádání aut. Zaparkování auta z hydraulicky zvedané plošiny trvá automatu asi dvě minuty. Stejně tak jeho přivezení. Systém je proto ekologický, protože auta se parkují s vypnutým motorem. Auto systém vydá až po předložení čipu.

Garáže v Kopečné ulici  nabídnou motoristům 88 parkovacích míst. V centru města je jich nedostatek. Parkovací dům bude stát  65 milionů korun a investorem jsou Brněnské komunikace.

Parkovací dům bude napojen v nejvyšším podlaží lávkou pro pěší na ulici Husovu, čímž se výrazně usnadní přístup do středu města. Na střeše domu má vzniknout i kavárna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře