Reklama
reklama

Nové parkování v Brně. Auto zvedne hydraulika a zaparkuje automat

Automatizovaný parkovací dům – APD. Takovou zkratku dostal parkovací dům v Kopečné ulici, který se v dohledné době v blízkosti brněnského nádraží dokončí. Řidiči si v něm – poprvé v Brně – budou moci vyzkoušet takzvané zakladačové parkování, kdy auto odstaví na rampě a automat ho zaparkuje do volného místa v garážích.

Zakladače mají oproti klasickému parkování mnoho výhod. Jejich stavba je asi o třetinu o levnější, protože není potřeba stavět betonové rampy, schodiště a výtahy. Stropy jsou o metr nižší, protože tam nechodí lidé. V automatickém parkovacím domě tudíž nehrozí ani vykrádání aut. Zaparkování auta z hydraulicky zvedané plošiny trvá automatu asi dvě minuty. Stejně tak jeho přivezení. Systém je proto ekologický, protože auta se parkují s vypnutým motorem. Auto systém vydá až po předložení čipu.

Garáže v Kopečné ulici  nabídnou motoristům 88 parkovacích míst. V centru města je jich nedostatek. Parkovací dům bude stát  65 milionů korun a investorem jsou Brněnské komunikace.

Parkovací dům bude napojen v nejvyšším podlaží lávkou pro pěší na ulici Husovu, čímž se výrazně usnadní přístup do středu města. Na střeše domu má vzniknout i kavárna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře