Reklama
reklama

Nové ambulance a sály u Milosrdných bratří. Pacienti budou mít komfort

Nemocnice Milosrdných bratří po pěti měsících dokončila projekt modernizace některých svých oddělení a jejich soustředění do vstupního objektu. Vybudovala také čtyři nové porodní sály, které nahradí dosluhující, a výdejnu lékárny. Nové a zrekonstruované prostory dostaly požehnání od představeného řádu bratra Martina Macka a mohou začít sloužit pacientům či klientkám porodnice.

Nyní je zprovozněno sedm ambulancí - pro interní lékařství, neurologii, diabetologii, revmatologii, nefrologii, geriatrii, klinickou onkologii, závodního a praktického lékaře - pracoviště pro centrální odběry krve, pracoviště pro ultrazvukové vyšetření srdce a centrální evidence.

 

Do provozu budou během následujícího měsíce uvedeny mimo jiné také 4 nové porodní sály, které nahradí dosluhující a svému účelu již slouží nová část chirurgického oddělení, nabízející možnost využití pro jednodenní chirurgii. "Jsou to některé výkony gynekologické a chirurgické, po zákroku mohou pacienti do 24 hodin opustit nemocnici. Plně využita bude jistě i kapacita nových porodních sálů, jsme jednou z důležitých porodnic v Brně s 1700 porody ročně," upozornil ředitel nemocnice Josef Drbal.

 

„Hlavním úkolem města v Nemocnici Milosrdných bratří vždy bylo konsolidovat a stabilizovat stav tohoto zařízení provedením nutných organizačních a ekonomických změn. Mohu konstatovat, že se to daří, což dokládá nejen předchozí rekonstrukce a otevření nově zrekonstruovaných ambulančních prostor nemocnice v listopadu loňského roku, ale i dnešní dokončení projektu, který přinese víc komfortu v poskytované zdravotní péči, a to hlavně pacientům,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

 

  

 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře