Reklama
reklama

Nové ambulance a sály u Milosrdných bratří. Pacienti budou mít komfort

Nemocnice Milosrdných bratří po pěti měsících dokončila projekt modernizace některých svých oddělení a jejich soustředění do vstupního objektu. Vybudovala také čtyři nové porodní sály, které nahradí dosluhující, a výdejnu lékárny. Nové a zrekonstruované prostory dostaly požehnání od představeného řádu bratra Martina Macka a mohou začít sloužit pacientům či klientkám porodnice.

Nyní je zprovozněno sedm ambulancí - pro interní lékařství, neurologii, diabetologii, revmatologii, nefrologii, geriatrii, klinickou onkologii, závodního a praktického lékaře - pracoviště pro centrální odběry krve, pracoviště pro ultrazvukové vyšetření srdce a centrální evidence.

 

Do provozu budou během následujícího měsíce uvedeny mimo jiné také 4 nové porodní sály, které nahradí dosluhující a svému účelu již slouží nová část chirurgického oddělení, nabízející možnost využití pro jednodenní chirurgii. "Jsou to některé výkony gynekologické a chirurgické, po zákroku mohou pacienti do 24 hodin opustit nemocnici. Plně využita bude jistě i kapacita nových porodních sálů, jsme jednou z důležitých porodnic v Brně s 1700 porody ročně," upozornil ředitel nemocnice Josef Drbal.

 

„Hlavním úkolem města v Nemocnici Milosrdných bratří vždy bylo konsolidovat a stabilizovat stav tohoto zařízení provedením nutných organizačních a ekonomických změn. Mohu konstatovat, že se to daří, což dokládá nejen předchozí rekonstrukce a otevření nově zrekonstruovaných ambulančních prostor nemocnice v listopadu loňského roku, ale i dnešní dokončení projektu, který přinese víc komfortu v poskytované zdravotní péči, a to hlavně pacientům,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

 

  

 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře