Reklama
reklama

Neúcta ke stáří: Senioři touží po vzdělání. Musí ale nejdřív do fronty

Na neúctu ke stáří si stěžují senioři, kteří se v květnu postavili do fronty před budovu brněnské městské policie a chtěli se zapsat do dalšího ročníku Senior akademie. Ve frontě totiž stálo víc seniorů toužících po vzdělání, než byla kapacita vypsaného kursu.

A starším lidem se nelíbila hlavně organizace zápisu. „Fronta se posunovala velmi pomalu, a protože jsem pamětník, tak můžu srovnat, že na banány to šlo za minulého režimu podstatně rychleji. Navíc po dvaceti minutách přijímání přihlášek vyšel pracovník městské policie a všem čekajícím sdělil, že už je počet zájemců naplněn,“ napsala redakci Zdeňka Karásková, která také měla o kursy Senior akademie zájem, ale bohužel na ni nevyšlo místo. Podle ní by stačilo koupit bloček lístků, které se používají v šatnách, rozdat čekajícím seniorům čísla, aby ti, na které místo v kursu nevyšlo, odešli a nemuseli stát více než hodinu ve frontě. „Nejsme už nejmladší, je to vůči nám nedůstojné,“ dodala Karásková.

Organizátoři z městské policie ale naopak tvrdí, že projekt Senior akademie vznikl z úcty ke stáří, proto je podobná tvrzení je mrzí. „Od absolventů máme vždy vynikající zpětnou vazbu a i odborníci hodnotí kvality Senior akademie jako vysoce nadstandardní. Z toho plyne enormní zájem seniorů. A právě obrovská poptávka po kurzech, výrazně převyšující kapacity dostupných přednáškových sálů, nás vedla k hledání nejférovějšího možného přístupu, naprosto stejného ke všem uchazečům,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem s tím, že k osobnímu podávání přihlášek se policie rozhodla z toho důvodu, aby nikdo ze seniorů nebyl diskriminován například tím, že nemá přístup k internetu.

V inkriminovaný den přihlášky přijímaly dvě strážnice od 7.30 hodin. Stovku lidí odbavily podle vedoucího projektu Senior akademie Luboslava Fialy zhruba do 9 hodin, takže jeden uchazeč strávil uvnitř v průměru asi dvě minuty. „Nejdelší čekání tedy nebylo způsobené přijímáním přihlášek, ale jednoduše tím, že někteří senioři se rozhodli přijít už po šesté hodině ranní,“ vysvětlil mluvčí.

Řešením nedostatečné kapacity kursů senior akademie by mohlo být její zpoplatnění, tak jak tomu je například na Univerzitě třetího věku. K tomuto kroku se ale Městská policie Brno nechystá.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře