Reklama
reklama

Nemocnice u svaté Anny dluží miliardu. Situaci řeší ministr

Zhruba 1,4 miliardy korun dluží brněnský Fakultní nemocnice u svaté Anny svým dodavatelům za léky, zdravotnické potřeby, ale i energie. Nemocnice, která patří k nejzadluženějším v České republice, musí tento týden předložit ministrovi zdravotnictví Svatopluku Němečkovi konkrétní návrhy, které povedou k její stabilizaci.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček navštívil nemocnici už minulý týden a nebyl spokojen s navrhovaným řešením dluhu. „Diskutovány byly možné návrhy řešení zadluženosti nemocnice. K dalšímu jednání se obě strany sejdou tento týden a ministr očekává konkrétní návrhy, které povedou ke stabilizaci zdravotnického zařízení," potvrdila mluvčí nemocnice Šárka Urbánková.

Podle Urbánkové se nemocnice dostala do vysokých dluhů kvůli špatné úhradové vyhlášce. „Za kvalitně poskytnutou péči dostáváme od pojišťoven méně než jiná zdravotnická zařízení,“ posteskla si Urbánková.

Pro pacienty se ale v nemocnici nic nemění. Ministr se v Brně minulý týden zaručil, že nehrozí, že by nemocnice kvůli ekonomickým potížím zcela skončila. Nemocnice se podle něj musí rozhodnout, jaké spektrum péče chce provozovat a co chce naopak utlumovat.

Úhradovou vyhlášku loni na podzim označil Ústavní soud za protiústavní. Nechal ji platnou do konce letošního roku s tím, že při tvorbě další vyhlášky musí ministerstvo k rozhodnutí soudu přihlédnout.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře