Reklama
reklama

Nemocnice u svaté Anny dluží miliardu. Situaci řeší ministr

Zhruba 1,4 miliardy korun dluží brněnský Fakultní nemocnice u svaté Anny svým dodavatelům za léky, zdravotnické potřeby, ale i energie. Nemocnice, která patří k nejzadluženějším v České republice, musí tento týden předložit ministrovi zdravotnictví Svatopluku Němečkovi konkrétní návrhy, které povedou k její stabilizaci.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček navštívil nemocnici už minulý týden a nebyl spokojen s navrhovaným řešením dluhu. „Diskutovány byly možné návrhy řešení zadluženosti nemocnice. K dalšímu jednání se obě strany sejdou tento týden a ministr očekává konkrétní návrhy, které povedou ke stabilizaci zdravotnického zařízení," potvrdila mluvčí nemocnice Šárka Urbánková.

Podle Urbánkové se nemocnice dostala do vysokých dluhů kvůli špatné úhradové vyhlášce. „Za kvalitně poskytnutou péči dostáváme od pojišťoven méně než jiná zdravotnická zařízení,“ posteskla si Urbánková.

Pro pacienty se ale v nemocnici nic nemění. Ministr se v Brně minulý týden zaručil, že nehrozí, že by nemocnice kvůli ekonomickým potížím zcela skončila. Nemocnice se podle něj musí rozhodnout, jaké spektrum péče chce provozovat a co chce naopak utlumovat.

Úhradovou vyhlášku loni na podzim označil Ústavní soud za protiústavní. Nechal ji platnou do konce letošního roku s tím, že při tvorbě další vyhlášky musí ministerstvo k rozhodnutí soudu přihlédnout.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře