Reklama
reklama

Nemocnice Milosrdných bratří opravila další oddělení: endoskopii a chirurgii

Nemocnice Milosrdných bratří dokončila rekonstrukci další části svého areálu. V suterénu hlavní budovy na Polní byly adaptovány prostory po bývalém hlavním skladu na další šatny pro zaměstnance nemocnice, v přízemí bylo vytvořeno moderní zázemí pro endoskopické pracoviště, doposud umístěné v přízemí budovy Léčebny pro dlouhodobě nemocné na Polní, a dále byla zrekonstruována část lůžkového chirurgického oddělení, což přineslo potřebné moderní hotelové zázemí pro hospitalizované nemocné.

„Modernizace těchto nemocničních pracovišť umožní zdravotníkům provádět zákroky v optimálních podmínkách a udělat tak pro pacienty dosažitelné maximum. Vynaložené prostředky přispějí ke zvýšení standardu lékařské péče v této městské nemocnici, takže jsou velmi dobře využity,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka. „Věřím, že pacienti těchto oddělení ocení komfortní prostředí, v němž se ocitnou. I to může zlepšit jejich celkovou pohodu,“ dodal primátor.

Cena oprav dvou oddělení byla 24 milionů korun. Nově zrekonstruovaná pracoviště jsou již zkolaudována a zprovozněna. Pro pacienty to znamená jednoznačné zkvalitnění služeb.

Endoskopické centrum nyní sídlí ve zcela nových prostorách v ambulantním traktu se všemi potřebnými návaznostmi na další potřebná pracoviště. Zahrnuje zejména 3 vyšetřovny, 1 ambulanci, zázemí pro dospávání nemocných po provedených výkonech, denní místnost, zázemí pro mytí a sklad endoskopů, hygienické zázemí pro pacienty a personál.

Modernizovaná část lůžkového chirurgického oddělení zahrnuje 6 dvojlůžkových pokojů, jejichž součástí je WC a sprcha, dále sesternu, denní místnost, pracovnu lékařů a hygienické zázemí pro pacienty a personál s příslušným technickým vybavením včetně vzduchotechniky.

V současné době je navíc v nemocnici připravena k zahájení další část rekonstrukce týkající se přízemí objektu LDN, kde bude vytvořena nová lůžková stanice, připravuje se také dílčí rekonstrukce v ostatních podlažích LDN. Cílem těchto etap je vytvořit předpoklady k přesunu většiny nemocných hospitalizovaných na detašovaném pracovišti na Červeném kopci, který je po stavebně-technické stránce na hranici své životnosti. Součástí krátkodobé investiční strategie je dále modernizace stanice šestinedělí s vytvořením potřebného moderního hotelového zázemí.

V červnu 2013 Nemocnice Milosrdných bratří dokončila projekt „Soustředění ambulantního provozu nemocnice do vstupního objektu nemocnice“ a v jeho rámci zprovoznila 7 ambulancí (pro interní lékařství, neurologii, diabetologii, revmatologii, nefrologii, geriatrii, klinickou onkologii, závodního a praktického lékaře), pracoviště pro centrální odběry krve, pracoviště pro ultrazvukové vyšetření srdce a centrální evidence. Vybudovala rovněž 4 moderní porodní sály, jež nahradily staré, dosluhující a dále zázemí pro jednodenní chirurgii s 6 lůžky. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře