Reklama
reklama

Nemocnice Milosrdných bratří opravila další oddělení: endoskopii a chirurgii

Nemocnice Milosrdných bratří dokončila rekonstrukci další části svého areálu. V suterénu hlavní budovy na Polní byly adaptovány prostory po bývalém hlavním skladu na další šatny pro zaměstnance nemocnice, v přízemí bylo vytvořeno moderní zázemí pro endoskopické pracoviště, doposud umístěné v přízemí budovy Léčebny pro dlouhodobě nemocné na Polní, a dále byla zrekonstruována část lůžkového chirurgického oddělení, což přineslo potřebné moderní hotelové zázemí pro hospitalizované nemocné.

„Modernizace těchto nemocničních pracovišť umožní zdravotníkům provádět zákroky v optimálních podmínkách a udělat tak pro pacienty dosažitelné maximum. Vynaložené prostředky přispějí ke zvýšení standardu lékařské péče v této městské nemocnici, takže jsou velmi dobře využity,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka. „Věřím, že pacienti těchto oddělení ocení komfortní prostředí, v němž se ocitnou. I to může zlepšit jejich celkovou pohodu,“ dodal primátor.

Cena oprav dvou oddělení byla 24 milionů korun. Nově zrekonstruovaná pracoviště jsou již zkolaudována a zprovozněna. Pro pacienty to znamená jednoznačné zkvalitnění služeb.

Endoskopické centrum nyní sídlí ve zcela nových prostorách v ambulantním traktu se všemi potřebnými návaznostmi na další potřebná pracoviště. Zahrnuje zejména 3 vyšetřovny, 1 ambulanci, zázemí pro dospávání nemocných po provedených výkonech, denní místnost, zázemí pro mytí a sklad endoskopů, hygienické zázemí pro pacienty a personál.

Modernizovaná část lůžkového chirurgického oddělení zahrnuje 6 dvojlůžkových pokojů, jejichž součástí je WC a sprcha, dále sesternu, denní místnost, pracovnu lékařů a hygienické zázemí pro pacienty a personál s příslušným technickým vybavením včetně vzduchotechniky.

V současné době je navíc v nemocnici připravena k zahájení další část rekonstrukce týkající se přízemí objektu LDN, kde bude vytvořena nová lůžková stanice, připravuje se také dílčí rekonstrukce v ostatních podlažích LDN. Cílem těchto etap je vytvořit předpoklady k přesunu většiny nemocných hospitalizovaných na detašovaném pracovišti na Červeném kopci, který je po stavebně-technické stránce na hranici své životnosti. Součástí krátkodobé investiční strategie je dále modernizace stanice šestinedělí s vytvořením potřebného moderního hotelového zázemí.

V červnu 2013 Nemocnice Milosrdných bratří dokončila projekt „Soustředění ambulantního provozu nemocnice do vstupního objektu nemocnice“ a v jeho rámci zprovoznila 7 ambulancí (pro interní lékařství, neurologii, diabetologii, revmatologii, nefrologii, geriatrii, klinickou onkologii, závodního a praktického lékaře), pracoviště pro centrální odběry krve, pracoviště pro ultrazvukové vyšetření srdce a centrální evidence. Vybudovala rovněž 4 moderní porodní sály, jež nahradily staré, dosluhující a dále zázemí pro jednodenní chirurgii s 6 lůžky. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře