Reklama
reklama

Nemocnice Milosrdných bratří opravila další oddělení: endoskopii a chirurgii

Nemocnice Milosrdných bratří dokončila rekonstrukci další části svého areálu. V suterénu hlavní budovy na Polní byly adaptovány prostory po bývalém hlavním skladu na další šatny pro zaměstnance nemocnice, v přízemí bylo vytvořeno moderní zázemí pro endoskopické pracoviště, doposud umístěné v přízemí budovy Léčebny pro dlouhodobě nemocné na Polní, a dále byla zrekonstruována část lůžkového chirurgického oddělení, což přineslo potřebné moderní hotelové zázemí pro hospitalizované nemocné.

„Modernizace těchto nemocničních pracovišť umožní zdravotníkům provádět zákroky v optimálních podmínkách a udělat tak pro pacienty dosažitelné maximum. Vynaložené prostředky přispějí ke zvýšení standardu lékařské péče v této městské nemocnici, takže jsou velmi dobře využity,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka. „Věřím, že pacienti těchto oddělení ocení komfortní prostředí, v němž se ocitnou. I to může zlepšit jejich celkovou pohodu,“ dodal primátor.

Cena oprav dvou oddělení byla 24 milionů korun. Nově zrekonstruovaná pracoviště jsou již zkolaudována a zprovozněna. Pro pacienty to znamená jednoznačné zkvalitnění služeb.

Endoskopické centrum nyní sídlí ve zcela nových prostorách v ambulantním traktu se všemi potřebnými návaznostmi na další potřebná pracoviště. Zahrnuje zejména 3 vyšetřovny, 1 ambulanci, zázemí pro dospávání nemocných po provedených výkonech, denní místnost, zázemí pro mytí a sklad endoskopů, hygienické zázemí pro pacienty a personál.

Modernizovaná část lůžkového chirurgického oddělení zahrnuje 6 dvojlůžkových pokojů, jejichž součástí je WC a sprcha, dále sesternu, denní místnost, pracovnu lékařů a hygienické zázemí pro pacienty a personál s příslušným technickým vybavením včetně vzduchotechniky.

V současné době je navíc v nemocnici připravena k zahájení další část rekonstrukce týkající se přízemí objektu LDN, kde bude vytvořena nová lůžková stanice, připravuje se také dílčí rekonstrukce v ostatních podlažích LDN. Cílem těchto etap je vytvořit předpoklady k přesunu většiny nemocných hospitalizovaných na detašovaném pracovišti na Červeném kopci, který je po stavebně-technické stránce na hranici své životnosti. Součástí krátkodobé investiční strategie je dále modernizace stanice šestinedělí s vytvořením potřebného moderního hotelového zázemí.

V červnu 2013 Nemocnice Milosrdných bratří dokončila projekt „Soustředění ambulantního provozu nemocnice do vstupního objektu nemocnice“ a v jeho rámci zprovoznila 7 ambulancí (pro interní lékařství, neurologii, diabetologii, revmatologii, nefrologii, geriatrii, klinickou onkologii, závodního a praktického lékaře), pracoviště pro centrální odběry krve, pracoviště pro ultrazvukové vyšetření srdce a centrální evidence. Vybudovala rovněž 4 moderní porodní sály, jež nahradily staré, dosluhující a dále zázemí pro jednodenní chirurgii s 6 lůžky. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře