Reklama
reklama

Nemocnice Milosrdných bratří bude rekonstruovat léčebnu dlouhodobě nemocných

Nemocnice Milosrdných bratří chce za téměř 22 milionů korun rekonstruovat prostory léčebny dlouhodobě nemocných. Projekt má nemocnice zařazený do seznamu projektů Integrovaného plánu rozvoje města Brna a nyní ho budou posuzovat představitelé města.

Cílem projektu je humanizace prostředí pro poskytování péče dlouhodobě nemocným zejména z řad seniorů s akcentací na zajištění důstojnosti života těchto zdravotně a často i mentálně handicapovaných osob.

„Rekonstrukce je naplánována ve druhém patře budovy léčebny pro dlouhodobě nemocné v Polní ulici. Chceme vytvořit zázemí pro přesun 50 procent pacientů z naprosto neutěšených podmínek z areálu léčebny na Červeném kopci. Bude to lůžková jednotka s 38 lůžky,“ popisuje projekt primátor Brna Roman Onderka.

Předpokládá se, že rekonstrukce bude stát 21 892 tisíc korun, 85% (18 603 tisíc korun) je předpokládaná dotace. Finanční spoluúčast města Brna bude nulová, Nemocnice Milosrdných bratří přislíbila dofinancování projektu z vlastních zdrojů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře