Reklama
reklama

Nejvýznamnější podniky pro rozvoj města Brna: IBM, dopravní podnik, veletrhy

Mezinárodní institut marketingu, komunikace a podnikaní v rámci projektu Partnerství pro místní rozvoj provedl reprezentativní výzkum obyvatel Brna starších 18 let. Hlavním cílem výzkumu bylo zjistit, který podnik považují obyvatelé Brna v roce 2014 za nejvýznamnějšího pro další rozvoj. Vlastní sběr informací probíhal ve dnech 5. až 18. března 2014 formou osobních standardizovaných rozhovorů. Celkem bylo zpracováno 535 záznamových archů od respondentů s trvalým bydlištěm v Brně.

Respondenti se základním vzděláním a ve věku 60 a více let uvedli, že nejvýznamnější pro rozvoj města je Dopravní podnik města Brna. Středoškolsky vzdělaní 40 – 59 let považují za nejvýznamnější podnik spíše Veletrhy Brno. Pro vysokoškolské studenty 18 – 39 let to jsou hlavně IBM a Masarykova univerzita. V dalším statistickém zpracování se ukázalo, že respondenti považují za hlavní klady u Dopravního podniku města Brna kvalitní a dostupné spojení po městě. Naopak jako zápory byly vytýkány vysoké ceny jízdného. U Veletrhů Brno bylo oceněno zlepšení image a propagace města, za záporný jev je považován zvýšený dopravní provoz. Nejvíce zastoupenou výhodou u podniku Zetor (podobně jako u IBM) je nabídka pracovních příležitostí, přičemž jsou jim vytýkány negativní dopady na životní prostředí. Hlavní výhodou Masarykovy univerzity je rozvoj vědy, výzkumu a vzdělanosti.

Výzkum se dále zaměřoval na otázku, v čem dotazovaní vidí nejdůležitější úkol brněnského magistrátu pro další rozvoj města? Nejčastější odpovědí bylo přilákat a podporovat investory. Další trojici tvoří opravy silnic a péče o infrastrukturu, bezpečnost a snížení kriminality, čistota ve městě, podpora zaměstnanosti a uplatnění absolventů škol. Zastánci uvedených úkolů Magistrátu města Brna jsou častěji muži, vysokoškolsky vzdělaní a středního věku.

Co dál s výsledky výzkumu? Magistrát města Brna, tak i jednotlivé organizace by se mohly seznámit se Závěrečnou zprávou z reprezentativního výzkumu provedeného v rámci projektu Partnerství pro místní rozvoj. Prvních pět organizací by bylo možné ocenit za přínos/význam pro rozvoj města. Cena by odrážela marketingové a komunikační schopnosti organizace. Místní organizace či Magistrát města Brna mohou využít spolupráce s IIMCE ke konkrétnímu zhodnocení svých marketingových a komunikačních schopností a k dalšímu zlepšení v rámci projektu Partnerství pro místní rozvoj. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře