Reklama
reklama

Nejvýznamnější podniky pro rozvoj města Brna: IBM, dopravní podnik, veletrhy

Mezinárodní institut marketingu, komunikace a podnikaní v rámci projektu Partnerství pro místní rozvoj provedl reprezentativní výzkum obyvatel Brna starších 18 let. Hlavním cílem výzkumu bylo zjistit, který podnik považují obyvatelé Brna v roce 2014 za nejvýznamnějšího pro další rozvoj. Vlastní sběr informací probíhal ve dnech 5. až 18. března 2014 formou osobních standardizovaných rozhovorů. Celkem bylo zpracováno 535 záznamových archů od respondentů s trvalým bydlištěm v Brně.

Respondenti se základním vzděláním a ve věku 60 a více let uvedli, že nejvýznamnější pro rozvoj města je Dopravní podnik města Brna. Středoškolsky vzdělaní 40 – 59 let považují za nejvýznamnější podnik spíše Veletrhy Brno. Pro vysokoškolské studenty 18 – 39 let to jsou hlavně IBM a Masarykova univerzita. V dalším statistickém zpracování se ukázalo, že respondenti považují za hlavní klady u Dopravního podniku města Brna kvalitní a dostupné spojení po městě. Naopak jako zápory byly vytýkány vysoké ceny jízdného. U Veletrhů Brno bylo oceněno zlepšení image a propagace města, za záporný jev je považován zvýšený dopravní provoz. Nejvíce zastoupenou výhodou u podniku Zetor (podobně jako u IBM) je nabídka pracovních příležitostí, přičemž jsou jim vytýkány negativní dopady na životní prostředí. Hlavní výhodou Masarykovy univerzity je rozvoj vědy, výzkumu a vzdělanosti.

Výzkum se dále zaměřoval na otázku, v čem dotazovaní vidí nejdůležitější úkol brněnského magistrátu pro další rozvoj města? Nejčastější odpovědí bylo přilákat a podporovat investory. Další trojici tvoří opravy silnic a péče o infrastrukturu, bezpečnost a snížení kriminality, čistota ve městě, podpora zaměstnanosti a uplatnění absolventů škol. Zastánci uvedených úkolů Magistrátu města Brna jsou častěji muži, vysokoškolsky vzdělaní a středního věku.

Co dál s výsledky výzkumu? Magistrát města Brna, tak i jednotlivé organizace by se mohly seznámit se Závěrečnou zprávou z reprezentativního výzkumu provedeného v rámci projektu Partnerství pro místní rozvoj. Prvních pět organizací by bylo možné ocenit za přínos/význam pro rozvoj města. Cena by odrážela marketingové a komunikační schopnosti organizace. Místní organizace či Magistrát města Brna mohou využít spolupráce s IIMCE ke konkrétnímu zhodnocení svých marketingových a komunikačních schopností a k dalšímu zlepšení v rámci projektu Partnerství pro místní rozvoj. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře