Reklama
reklama

Nejvýznamnější podniky pro rozvoj města Brna: IBM, dopravní podnik, veletrhy

Mezinárodní institut marketingu, komunikace a podnikaní v rámci projektu Partnerství pro místní rozvoj provedl reprezentativní výzkum obyvatel Brna starších 18 let. Hlavním cílem výzkumu bylo zjistit, který podnik považují obyvatelé Brna v roce 2014 za nejvýznamnějšího pro další rozvoj. Vlastní sběr informací probíhal ve dnech 5. až 18. března 2014 formou osobních standardizovaných rozhovorů. Celkem bylo zpracováno 535 záznamových archů od respondentů s trvalým bydlištěm v Brně.

Respondenti se základním vzděláním a ve věku 60 a více let uvedli, že nejvýznamnější pro rozvoj města je Dopravní podnik města Brna. Středoškolsky vzdělaní 40 – 59 let považují za nejvýznamnější podnik spíše Veletrhy Brno. Pro vysokoškolské studenty 18 – 39 let to jsou hlavně IBM a Masarykova univerzita. V dalším statistickém zpracování se ukázalo, že respondenti považují za hlavní klady u Dopravního podniku města Brna kvalitní a dostupné spojení po městě. Naopak jako zápory byly vytýkány vysoké ceny jízdného. U Veletrhů Brno bylo oceněno zlepšení image a propagace města, za záporný jev je považován zvýšený dopravní provoz. Nejvíce zastoupenou výhodou u podniku Zetor (podobně jako u IBM) je nabídka pracovních příležitostí, přičemž jsou jim vytýkány negativní dopady na životní prostředí. Hlavní výhodou Masarykovy univerzity je rozvoj vědy, výzkumu a vzdělanosti.

Výzkum se dále zaměřoval na otázku, v čem dotazovaní vidí nejdůležitější úkol brněnského magistrátu pro další rozvoj města? Nejčastější odpovědí bylo přilákat a podporovat investory. Další trojici tvoří opravy silnic a péče o infrastrukturu, bezpečnost a snížení kriminality, čistota ve městě, podpora zaměstnanosti a uplatnění absolventů škol. Zastánci uvedených úkolů Magistrátu města Brna jsou častěji muži, vysokoškolsky vzdělaní a středního věku.

Co dál s výsledky výzkumu? Magistrát města Brna, tak i jednotlivé organizace by se mohly seznámit se Závěrečnou zprávou z reprezentativního výzkumu provedeného v rámci projektu Partnerství pro místní rozvoj. Prvních pět organizací by bylo možné ocenit za přínos/význam pro rozvoj města. Cena by odrážela marketingové a komunikační schopnosti organizace. Místní organizace či Magistrát města Brna mohou využít spolupráce s IIMCE ke konkrétnímu zhodnocení svých marketingových a komunikačních schopností a k dalšímu zlepšení v rámci projektu Partnerství pro místní rozvoj. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře