Reklama
reklama

Nejoblíbenější učitelkou na jihu Moravy je Gabriela Bajková ze Znojma

Nejoblíbenější učitelé z jižní Moravy, kteří z regionálního kola soutěže Zlatý Ámos postupují do celorepublikového finále, se sešli v pondělí v Brně. Šerpu a korunku pro vítězku jihomoravského kola soutěže Zlatý Ámos - v regionálním kole ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky - letos získala Gabriela Bajková ze ZŠ Mládeže 3 Znojmo, kterou porota vybrala z celkem třinácti nominovaných pedagogů.

Do republikového semifinále, které se uskuteční 6. března v Praze, spolu s vítězkou postoupili také další tři oblíbení pedagogové – Richard Tribula (1. Německé zemské gymnázium Mendlovo náměstí, Brno), Zdeněk Štěpánek (Gymnázium Elgartova, Brno) a Stanislav Rubáš (Gymnázium Velké Pavlovice).

Pořadatelem tradiční ankety je občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími. V regionálních kolech je úkolem žáků a studentů před porotou představit nominovanou paní učitelku nebo nominovaného pana učitele a obhájit svůj návrh.

Letos se koná již 21. ročník této oblíbené soutěže, slavnostní korunovace jednadvacátého celorepublikového Zlatého Ámose bude součástí programu Kantorského bálu 29. března 2013 v Praze.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře