Reklama
reklama

Nejlepší nemocnicí v republice je podle pacientů Masarykův onkologický ústav

Ve výtahu tam hraje hudba a hospitalizovaní pacienti si mohou krátit čas v keramické či hudební dílně. To je brněnský Masarykův onkologický ústav, který se podle pacientů stal nejlepší nemocnicí v Česku. Vyplývá to z žebříčku, který uveřejnila organizace HealthCare Institute. Letos v osmém ročníku hodnocení a sestavování žebříčku odpovídalo rekordních  50 tisíc pacientů a sedm tisíc zaměstnanců z 157 nemocnic. HCI sbírala data do letošního žebříčku od března do konce září.

Masarykův onkologický ústav letos zvítězil v celkem čtyřech kategoriích - nejlepší nemocnice z pohledu hospitalizovaných pacientů, z pohledu ambulantních pacientů, dále obstál jako nejusměvavější nemocnice i pracoviště s nejútulnějšími čekárnami.

Personál nemocnice si toho podle tiskové mluvčí Zuzany Joukalové váží. „Jsme rádi, že si všímají toho, že se jim snažíme prostředí tady u nás v nemocnici při léčbě tak závažných onemocnění zlepšit a usnadnit,“ říká Joukalová. 

A pacientský servis se tu v nejbližších dnech ještě zlepší. Nemocnice chce na svém webu spustit novou aplikaci, díky které si pacienti budou moci virtuálně projít některými vyšetřeními ještě před návštěvou nemocnice.

Jde o to, aby si pacienti, kteří se dozvědí, že mají absolvovat například vyšetření na ,cétéčku‘, uměli představit, jak takové vyšetření vypadá. Lékaři si od toho slibují omezení míry stresu pacientů z vyšetření.

Absolutním vítězem se stala nemocnice Podlesí a.s. – Třinec, kde lékaře a sestry školí v tom, jak mluvit s pacienty, odborník přes etiketu a mluvčí bývalého prezidenta Ladislav Špaček. V jídelně pak pracují číšníci a pacienty tu obsluhují jako v restauraci.

Žebříček HCI:

Absolutní vítěz: (pacienti, zaměstnanci, finanční zdraví): 1. Podlesí a.s. – Třinec (Agel), 2. Vojenská nemocnice Olomouc, 3. Nemocnice Na Homolce – Praha.

Z pohledu hospitalizovaných pacientů: 1. Masarykův onkologický ústav – Brno, 2. Vojenská nemocnice Olomouc, 3. Nemocnice Podlesí, a.s. (Agel).

Z pohledu ambulantních pacientů: 1. Masarykův onkologický ústav, 2. Swiss med clinic, s.r.o. – Planá (Plzeňský kraj), 3. Nemocnice Podlesí, a.s. (Agel).

Z pohledu zaměstnanců: 1. Nemocnice Podlesí a.s. (Agel), 2. Karvinská hornická nemocnice a.s., 3. Ústav hematologie a krevní transfuze – Praha.

Nejusměvavější nemocnice: Masarykův onkologický ústav.

Skokan roku: Všeobecná fakultní nemocnice Praha.

Nejkratší doba čekání (z pohledu ambulantních pacientů): SWISS MED CLINIC s.r.o.

Nejútulnější čekárna (z pohledu ambulantních pacientů): Masarykův onkologický ústav Brno.

Největší spokojenost s komunikací s lékařem (z pohledu hospitalizovaných pacientů): Fakultní nemocnice Motol (Praha).

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře