Reklama
reklama

Nejlepší nemocnicí v republice je podle pacientů Masarykův onkologický ústav

Ve výtahu tam hraje hudba a hospitalizovaní pacienti si mohou krátit čas v keramické či hudební dílně. To je brněnský Masarykův onkologický ústav, který se podle pacientů stal nejlepší nemocnicí v Česku. Vyplývá to z žebříčku, který uveřejnila organizace HealthCare Institute. Letos v osmém ročníku hodnocení a sestavování žebříčku odpovídalo rekordních  50 tisíc pacientů a sedm tisíc zaměstnanců z 157 nemocnic. HCI sbírala data do letošního žebříčku od března do konce září.

Masarykův onkologický ústav letos zvítězil v celkem čtyřech kategoriích - nejlepší nemocnice z pohledu hospitalizovaných pacientů, z pohledu ambulantních pacientů, dále obstál jako nejusměvavější nemocnice i pracoviště s nejútulnějšími čekárnami.

Personál nemocnice si toho podle tiskové mluvčí Zuzany Joukalové váží. „Jsme rádi, že si všímají toho, že se jim snažíme prostředí tady u nás v nemocnici při léčbě tak závažných onemocnění zlepšit a usnadnit,“ říká Joukalová. 

A pacientský servis se tu v nejbližších dnech ještě zlepší. Nemocnice chce na svém webu spustit novou aplikaci, díky které si pacienti budou moci virtuálně projít některými vyšetřeními ještě před návštěvou nemocnice.

Jde o to, aby si pacienti, kteří se dozvědí, že mají absolvovat například vyšetření na ,cétéčku‘, uměli představit, jak takové vyšetření vypadá. Lékaři si od toho slibují omezení míry stresu pacientů z vyšetření.

Absolutním vítězem se stala nemocnice Podlesí a.s. – Třinec, kde lékaře a sestry školí v tom, jak mluvit s pacienty, odborník přes etiketu a mluvčí bývalého prezidenta Ladislav Špaček. V jídelně pak pracují číšníci a pacienty tu obsluhují jako v restauraci.

Žebříček HCI:

Absolutní vítěz: (pacienti, zaměstnanci, finanční zdraví): 1. Podlesí a.s. – Třinec (Agel), 2. Vojenská nemocnice Olomouc, 3. Nemocnice Na Homolce – Praha.

Z pohledu hospitalizovaných pacientů: 1. Masarykův onkologický ústav – Brno, 2. Vojenská nemocnice Olomouc, 3. Nemocnice Podlesí, a.s. (Agel).

Z pohledu ambulantních pacientů: 1. Masarykův onkologický ústav, 2. Swiss med clinic, s.r.o. – Planá (Plzeňský kraj), 3. Nemocnice Podlesí, a.s. (Agel).

Z pohledu zaměstnanců: 1. Nemocnice Podlesí a.s. (Agel), 2. Karvinská hornická nemocnice a.s., 3. Ústav hematologie a krevní transfuze – Praha.

Nejusměvavější nemocnice: Masarykův onkologický ústav.

Skokan roku: Všeobecná fakultní nemocnice Praha.

Nejkratší doba čekání (z pohledu ambulantních pacientů): SWISS MED CLINIC s.r.o.

Nejútulnější čekárna (z pohledu ambulantních pacientů): Masarykův onkologický ústav Brno.

Největší spokojenost s komunikací s lékařem (z pohledu hospitalizovaných pacientů): Fakultní nemocnice Motol (Praha).

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře