Reklama
reklama

Nejlepší nemocnicí v republice je podle pacientů Masarykův onkologický ústav

Ve výtahu tam hraje hudba a hospitalizovaní pacienti si mohou krátit čas v keramické či hudební dílně. To je brněnský Masarykův onkologický ústav, který se podle pacientů stal nejlepší nemocnicí v Česku. Vyplývá to z žebříčku, který uveřejnila organizace HealthCare Institute. Letos v osmém ročníku hodnocení a sestavování žebříčku odpovídalo rekordních  50 tisíc pacientů a sedm tisíc zaměstnanců z 157 nemocnic. HCI sbírala data do letošního žebříčku od března do konce září.

Masarykův onkologický ústav letos zvítězil v celkem čtyřech kategoriích - nejlepší nemocnice z pohledu hospitalizovaných pacientů, z pohledu ambulantních pacientů, dále obstál jako nejusměvavější nemocnice i pracoviště s nejútulnějšími čekárnami.

Personál nemocnice si toho podle tiskové mluvčí Zuzany Joukalové váží. „Jsme rádi, že si všímají toho, že se jim snažíme prostředí tady u nás v nemocnici při léčbě tak závažných onemocnění zlepšit a usnadnit,“ říká Joukalová. 

A pacientský servis se tu v nejbližších dnech ještě zlepší. Nemocnice chce na svém webu spustit novou aplikaci, díky které si pacienti budou moci virtuálně projít některými vyšetřeními ještě před návštěvou nemocnice.

Jde o to, aby si pacienti, kteří se dozvědí, že mají absolvovat například vyšetření na ,cétéčku‘, uměli představit, jak takové vyšetření vypadá. Lékaři si od toho slibují omezení míry stresu pacientů z vyšetření.

Absolutním vítězem se stala nemocnice Podlesí a.s. – Třinec, kde lékaře a sestry školí v tom, jak mluvit s pacienty, odborník přes etiketu a mluvčí bývalého prezidenta Ladislav Špaček. V jídelně pak pracují číšníci a pacienty tu obsluhují jako v restauraci.

Žebříček HCI:

Absolutní vítěz: (pacienti, zaměstnanci, finanční zdraví): 1. Podlesí a.s. – Třinec (Agel), 2. Vojenská nemocnice Olomouc, 3. Nemocnice Na Homolce – Praha.

Z pohledu hospitalizovaných pacientů: 1. Masarykův onkologický ústav – Brno, 2. Vojenská nemocnice Olomouc, 3. Nemocnice Podlesí, a.s. (Agel).

Z pohledu ambulantních pacientů: 1. Masarykův onkologický ústav, 2. Swiss med clinic, s.r.o. – Planá (Plzeňský kraj), 3. Nemocnice Podlesí, a.s. (Agel).

Z pohledu zaměstnanců: 1. Nemocnice Podlesí a.s. (Agel), 2. Karvinská hornická nemocnice a.s., 3. Ústav hematologie a krevní transfuze – Praha.

Nejusměvavější nemocnice: Masarykův onkologický ústav.

Skokan roku: Všeobecná fakultní nemocnice Praha.

Nejkratší doba čekání (z pohledu ambulantních pacientů): SWISS MED CLINIC s.r.o.

Nejútulnější čekárna (z pohledu ambulantních pacientů): Masarykův onkologický ústav Brno.

Největší spokojenost s komunikací s lékařem (z pohledu hospitalizovaných pacientů): Fakultní nemocnice Motol (Praha).

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Komentáře