Reklama
reklama

Nejlepší kopečková zmrzlina v Brně? Punčová ze stánku u Dornychu

Chybí vám kopečková Jadranská zmrzlina, na kterou před revolucí stála u Měnínské brány fronta hlavně kvůli chuti? Tak přesně takovou dnes dostanete ve stánku naproti Vaňkovce. V punčové jsou hrozinky, v oříškové kousky ořechů a pistáciová není zelená.

Noviny Centrum news vyhlásily před létem anketu o nejlepší brněnskou zmrzlinu. Po točené od Agnes z Řečkovic poslali čtenáři redaktory do stánku mezi Zvonařkou a ulicí Úzkou na kopečkovou. Už dvacet let ji taky vaří Pavel Halas, který se nejdřív specializoval na výrobu zákusků a pak se „našel“ ve zmrzlině. Spolumajitelka podniku Jana Resová letos v létě prodává hned několik druhů zmrzlin. „Základem je čokoládová, vanilková, oříšková a punčová. Ze smetanových k tomu nabízíme skořicovou, kávovou a pistáciovou. Ovocné zmrzliny pak máme podle ovoce, které se na trhu dá koupit. Jahodovou, ananasovou, meruňkovou, malinovou, borůvkovou, kiwi,“ vypočítává mladá prodavačka zmrzliny. Druhý červencový týden měla v mrazáku šestnáct chutí zmrzliny. „Každý týden nabídku obměňujeme,“ připomněla Jana.

Ledová dobrota se navíc vyrábí přímo ve stánku hned za výdejním okénkem. Zmrzliny jsou vařené v pasterizátoru z mléka. V chladícím sudu se pak uvařené mléko schladí, odstaví do lednice a po dvou hodinách přichází ke slovu stroj, ve kterém se mléko společně se smetanou stáčí a vzniká zmrzlina. Do vaniček zmrzliny se pak přidávají příchutě, oříšky, čokoláda, holandské kakao a stroj vše promíchá. V rychlomrazícím zařízení pak zmrzlinové hmoty ztuhnou na požadovanou konzistenci. Do půl hodiny od uvaření může Jana právě uvařený druh zmrzliny z těch nejkvalitnějších surovin prodávat. Ovocné zmrzliny vznikají rozmixováním ovoce a přidáním bílků, které ovocnou směs zahustí.

Pavel Halas se drží při vaření zmrzliny tradičních chutí. Štrůdlovou, mátovou nebo rafaelo lidi ochutnají jinde a pak znovu přijdou na jahodovou nebo vanilkovou. Když je hezké počasí, prodá se ve stánku přes 100 kopečků zmrzliny každý den.

Přestože nyní prodejci kopečkové zmrzliny pocítili konkurenční boj točené zmrzliny ze směsí a strojů, zákazníci se k malému stánku u rušné silnice vracejí. A nejvíc si chválí punčovou. „Říkají, že nikdo už v Brně neumí a nedělá punčovou s hrozinkami. Chválí i stracciatellu s kousky čokolády nebo pistáciovou, která není dobarvená zeleným barvivem a proto má žlutohnědou barvu pistáciových oříšků,“ dodává Jana Resová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře