Reklama
reklama

Naleštěný lustr se už chystá vrátit na opravený strop hlediště Mahenova divadla

Letní opravy v prostoru hlediště Mahenova divadla končí. Stály 4,5 milionu korun a prací v hlavním sále se celé prázdniny zabývalo hned deset restaurátorů.

Hlavní sál Mahenova divadla prokoukl. Ze štuků i stropních lunet zobrazujících múzy odstranili odborníci během dvou měsíců nánosy prachu a nečistot. Výsledkem restaurátorských prací je znatelné zjasnění barev. Některé části stropu, které byly dosud tmavé až černé, jsou nyní světle modré. Pomocí elektrické kladky museli také spustit k zemi téměř tunový lustr. Nyní jej díl po dílku pečlivě čistí, aby se opět leskl a zářil.

Hlavní sál divadla prošel opravami po čtyřiceti letech. Poslední podobný zákrok odborníci provedli v 70. letech minulého století. Město také uvolilo 2,4 milionu korun na obnovu dveří, například ve vstupech do lóží.

V pondělí startuje i nová marketingová kampaň. Na plakátech k jednotlivým inscenacím nejsou herci, ale ostatní zaměstnanci divadla - od vrátného po kulisáky. Jejich portréty nafotil renomovaný Ivan Pinkava.

Divadlo pod vedením nového ředitele Martina Glasera bude šetřit. Raději sníží počet premiér, než aby přistoupilo na nižší umělecký standard. Cílem divadla je to, aby hrálo před plným jevištěm. Mění se i cenová politika divadla, která má zvýhodnit studenty a seniory. Lístky se už nebudou prodávat na  poslední chvíli ve slevových akcích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře