Reklama
reklama

Naleštěný lustr se už chystá vrátit na opravený strop hlediště Mahenova divadla

Letní opravy v prostoru hlediště Mahenova divadla končí. Stály 4,5 milionu korun a prací v hlavním sále se celé prázdniny zabývalo hned deset restaurátorů.

Hlavní sál Mahenova divadla prokoukl. Ze štuků i stropních lunet zobrazujících múzy odstranili odborníci během dvou měsíců nánosy prachu a nečistot. Výsledkem restaurátorských prací je znatelné zjasnění barev. Některé části stropu, které byly dosud tmavé až černé, jsou nyní světle modré. Pomocí elektrické kladky museli také spustit k zemi téměř tunový lustr. Nyní jej díl po dílku pečlivě čistí, aby se opět leskl a zářil.

Hlavní sál divadla prošel opravami po čtyřiceti letech. Poslední podobný zákrok odborníci provedli v 70. letech minulého století. Město také uvolilo 2,4 milionu korun na obnovu dveří, například ve vstupech do lóží.

V pondělí startuje i nová marketingová kampaň. Na plakátech k jednotlivým inscenacím nejsou herci, ale ostatní zaměstnanci divadla - od vrátného po kulisáky. Jejich portréty nafotil renomovaný Ivan Pinkava.

Divadlo pod vedením nového ředitele Martina Glasera bude šetřit. Raději sníží počet premiér, než aby přistoupilo na nižší umělecký standard. Cílem divadla je to, aby hrálo před plným jevištěm. Mění se i cenová politika divadla, která má zvýhodnit studenty a seniory. Lístky se už nebudou prodávat na  poslední chvíli ve slevových akcích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře