Reklama
reklama

Nádraží a trať Brno-Přerov: Prioritní projekty transevropské dopravní sítě

Evropský parlament schválil novou podobu transevropských dopravních sítí TEN-T a vytvoření nástroje pro propojení Evropy, v rámci kterého má být budování transevropské sítě financováno. V seznamu předem určených dopravních projektů hlavní sítě TEN-T se objevily projekty modernizace železničního uzlu Brno a tratě Brno-Přerov. Mezi vytipované projekty se nově zařadilo také silniční spojení Brna a rakouské hranice.

Brno má pozici pro vyjednávání jasně danou:  leží na hlavní síti TEN-T, kříží se tam dva transevropské dopravní koridory, a to Baltsko-jadranský a koridor Východní a východostředomořský.  Klíčové železniční projekty města, modernizace železničního uzlu Brno a modernizace tratě Brno-Přerov, jsou proto zařazeny mezi předem identifikované projekty hlavní dopravní sítě, tedy mezi projekty s nejlepší možnou šancí na financování z fondů Evropské unie. Mezi vybranými projekty je také modernizace silničního spojení Brna s rakouskou hranicí.

„Jsou tomu dva roky, kdy Evropská komise přišla s návrhem nové podoby evropské dopravní sítě a způsobu jejího financování. Nyní Evropský parlament schválil její finální podobu. Jsem velmi rád, že město Brno uspělo se svými návrhy a naše snaha o zlepšení pozice města v systému transevropských dopravních tras přinesla ovoce. Přestavba brněnského uzlu a rekonstrukce tratě z Brna do Přerova mají nyní nejlepší možnou pozici pro získání financí z evropských zdrojů,“ uvedl  náměstek primátora Robert Kotzian.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře