Reklama
reklama

Nádherné betlémy ve freskovém sále Staré radnice zpříjemní vánoční čas

Přípravy na Vánoce začínají nabírat na tempu. Pokud chcete ještě zvolnit, načerpat inspiraci pro letošní výzdobu a dekorace, dozvědět se víc o tradici betlémů, pak je na čase vyrazit do centra.

Freskový sál na Staré radnici v Brně nabízí výběr toho nejpestřejšího, s čím se mezi betlémy můžeme setkat. Základ výstavy tvoří velká sbírka betlémů paní Schusterové, která obsahuje zejména betlémy papírové, reklamní, skládací, vyrobené podle uznávaných malířů a výtvarníků. Tyto oblíbené a hojně rozšířené betlémy jsou doplněny o další kusy ze dřeva, vosku, skla a jiných materiálů. Nechybí ani mechanický dřevěný betlém.

V Letohrádku Mitrovských zase jsou až do 12. ledna vystaveny historické betlémy hned v několika podobách. Výstava Třpytivé Vánoce s betlémy přestavuje ty od krásných malovaných papírových až po vyřezávané dřevěné betlémy. Návštěvníci se mohou těšit na obří třešťský betlém vyrobený z části pařezů, samorostů, mechů a lišejníků. Výstavu doplňují profesionální floristické práce, takže obdivovatelé nápaditých dekorací získají inspiraci pro vánoční výzdobu bytu či domu. Nechybí  ani různorodé ozdoby vánočních stromů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře