Reklama
reklama

Na výstavě TGM můžou návštěvníci Masaryka vidět i slyšet

Exponáty z různých koutů České republiky svezli do Brna autoři výstavy TGM věnované prvnímu československému prezidentovi Tomáši Garrigue Masarykovi. Výstava, která v Mendelově muzeu startuje vernisáží v úterý 15. července v 17 hodin, je součástí oslav 95. výročí Masarykovy univerzity a kromě exprezidentova života přiblíží i jeho roli při budování univerzity. K vidění bude do 28. září.

Návštěvníci muzea se budou moci s osobností slavného státníka seznámit z různých úhlů pohledu. Jedna sekce přibližuje jeho život, další se věnuje životním příběhům jeho manželky a dětí. Organizátoři mysleli i na interaktivní prvky, takže se kdokoliv může podívat na dokument o někdejším prezidentovi či si poslechnout části Čapkových Hovorů s T. G. Masarykem.

Pracovníci Mendelova muzea do Brna přivezli předměty, za kterými musí jinak Brňané vyrážet jinam. „Při přípravách jsme spolupracovali s muzeem v Lánech i Masarykovým muzeem v Hodoníně. Půjčili jsme si tak například prezidentovy psací potřeby nebo klobouk,“ uvedla autorka výstavy Michaela Jarkovská.

Vernisáž se stejně jako celá výstava bude konat v Mendelově muzeu na Mendlově náměstí. Na zahájení zazní oblíbené Masarykovy písně a k vidění bude přehlídka prvorepublikového oblečení. Pro návštěvníky bude expozice přístupná každý den mimo pondělí od 10 do 18 hodin. Pouze 19. a 20. července je zavřeno. Základní vstupné činí 60 korun, snížené 30 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře