Reklama
reklama

Na Vaňkově náměstí začnou příští rok stavět kruhovou křižovatku

Opravy čekají příští rok některé důležité silnice v Brně. Desítky milionů korun půjdou do oprav ulic Milady Horákové, Horovy a Minské či na přípravu na rekonstrukci ulice Veveří. Opravena bude příští rok také křižovatka na Vaňkově náměstí nad Masarykovým onkologickým ústavem. Nepřehledné místo se za 32 milionů korun změní v kruhový objezd, přibyde také malý park a nový vchod do nemocnice.

Na Vaňkově náměstí v Masarykově čtvrti se příští rok dočkají nové okružní křižovatky, která významně zpřehlední a zklidní dopravu v tomto prostoru. Součástí stavby bude mimo jiné i výstavba devatenácti nových parkovacích stání. Přibude i jízdenkový automat a socha. Stavba už získala územní stavební povolení.

Kvůli opravám Vaňkova náměstí dokonce městská část Brno-střed vypsala anketu, ve které se lidí ptala na jejich názor na podobu budoucího náměstí.

V průběhu řízení o územním rozhodnutí a stavebního řízení se nejvíc řešilo umístění nové rondelové křižovatky. Lidé z Občanského sdružení Masarykova čtvrť kritizovali záměr umístit tak frekventovanou komunikaci do větší blízkosti obývaných velkých domů.

Přiblížení vedení silnice blízko oken do obývacích pokojů, ložnic pravděpodobně bude mít vliv na pohodu bydlení, podle názoru stavebního úřadu předložený návrh umístění stavby splňuje všechny parametry a navrhovanou stavbou nebudou dotčeny chráněné hodnoty daného území.

Rekonstrukce náměstí také počítá s budoucím rozšířením Masarykova onkologického ústavu a stavbou hlavního vstupu nemocnice Vaňkově náměstí.

Podle informací investora, společnosti Brněnské komunikace, stavět by se na Vaňkově náměstí mělo začít v květnu příštího roku a křižovatka bude dokončena o půl roku později.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře