Reklama
reklama

Na Vaňkově náměstí začnou příští rok stavět kruhovou křižovatku

Opravy čekají příští rok některé důležité silnice v Brně. Desítky milionů korun půjdou do oprav ulic Milady Horákové, Horovy a Minské či na přípravu na rekonstrukci ulice Veveří. Opravena bude příští rok také křižovatka na Vaňkově náměstí nad Masarykovým onkologickým ústavem. Nepřehledné místo se za 32 milionů korun změní v kruhový objezd, přibyde také malý park a nový vchod do nemocnice.

Na Vaňkově náměstí v Masarykově čtvrti se příští rok dočkají nové okružní křižovatky, která významně zpřehlední a zklidní dopravu v tomto prostoru. Součástí stavby bude mimo jiné i výstavba devatenácti nových parkovacích stání. Přibude i jízdenkový automat a socha. Stavba už získala územní stavební povolení.

Kvůli opravám Vaňkova náměstí dokonce městská část Brno-střed vypsala anketu, ve které se lidí ptala na jejich názor na podobu budoucího náměstí.

V průběhu řízení o územním rozhodnutí a stavebního řízení se nejvíc řešilo umístění nové rondelové křižovatky. Lidé z Občanského sdružení Masarykova čtvrť kritizovali záměr umístit tak frekventovanou komunikaci do větší blízkosti obývaných velkých domů.

Přiblížení vedení silnice blízko oken do obývacích pokojů, ložnic pravděpodobně bude mít vliv na pohodu bydlení, podle názoru stavebního úřadu předložený návrh umístění stavby splňuje všechny parametry a navrhovanou stavbou nebudou dotčeny chráněné hodnoty daného území.

Rekonstrukce náměstí také počítá s budoucím rozšířením Masarykova onkologického ústavu a stavbou hlavního vstupu nemocnice Vaňkově náměstí.

Podle informací investora, společnosti Brněnské komunikace, stavět by se na Vaňkově náměstí mělo začít v květnu příštího roku a křižovatka bude dokončena o půl roku později.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
Komentáře