Reklama
reklama

Na Vaňkově náměstí začnou příští rok stavět kruhovou křižovatku

Opravy čekají příští rok některé důležité silnice v Brně. Desítky milionů korun půjdou do oprav ulic Milady Horákové, Horovy a Minské či na přípravu na rekonstrukci ulice Veveří. Opravena bude příští rok také křižovatka na Vaňkově náměstí nad Masarykovým onkologickým ústavem. Nepřehledné místo se za 32 milionů korun změní v kruhový objezd, přibyde také malý park a nový vchod do nemocnice.

Na Vaňkově náměstí v Masarykově čtvrti se příští rok dočkají nové okružní křižovatky, která významně zpřehlední a zklidní dopravu v tomto prostoru. Součástí stavby bude mimo jiné i výstavba devatenácti nových parkovacích stání. Přibude i jízdenkový automat a socha. Stavba už získala územní stavební povolení.

Kvůli opravám Vaňkova náměstí dokonce městská část Brno-střed vypsala anketu, ve které se lidí ptala na jejich názor na podobu budoucího náměstí.

V průběhu řízení o územním rozhodnutí a stavebního řízení se nejvíc řešilo umístění nové rondelové křižovatky. Lidé z Občanského sdružení Masarykova čtvrť kritizovali záměr umístit tak frekventovanou komunikaci do větší blízkosti obývaných velkých domů.

Přiblížení vedení silnice blízko oken do obývacích pokojů, ložnic pravděpodobně bude mít vliv na pohodu bydlení, podle názoru stavebního úřadu předložený návrh umístění stavby splňuje všechny parametry a navrhovanou stavbou nebudou dotčeny chráněné hodnoty daného území.

Rekonstrukce náměstí také počítá s budoucím rozšířením Masarykova onkologického ústavu a stavbou hlavního vstupu nemocnice Vaňkově náměstí.

Podle informací investora, společnosti Brněnské komunikace, stavět by se na Vaňkově náměstí mělo začít v květnu příštího roku a křižovatka bude dokončena o půl roku později.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře