Reklama
reklama

Na sportovním gymnáziu budou vařit zdravěji. Otevřeli novou školní kuchyň

Brněnské Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka představilo svým studentům zrekonstruovanou školní kuchyni. Během dvou prázdninových měsíců se v budově gymnázia podařilo kompletně opravit kuchyň, která nyní každý den vaří pro 500 strávníků. Rekonstrukce stála 7,5 milionu korun, peníze škole poskytl ze svého rozpočtu Jihomoravský kraj.

„Kuchyň nevyhovovala hygienickým předpisům, škola měla v předchozích letech uděleny od hygieniků výjimky na provoz. Projekt na rekonstrukci jsme proto měli připravený a v okamžiku, kdy nám zřizovatel - Jihomoravský kraj - poskytl finanční prostředky, jsme se mohli pustit do práce. Termín dokončení byl šibeniční, stavební firma musela vše stihnout během prázdnin,“ uvedl k rekonstrukci ředitel Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Mgr. Radek Klimeš.

Ve školní kuchyni se proto nejdřív bouralo, pak stavělo a nakonec vybavovalo. Nové jsou odpady, vzduchotechnika, elektrické rozvody a také technologie na přípravu pokrmů. „Nové vybavení kuchyně nám pomůže zapojit se lépe a rychleji do programu kraje a ministerstva zdravotnictví, který má zavést zdravý styl jídelníčku do škol. Spočívá v omezení tuků a sladkých jídel a naopak zařazení zeleniny, ovoce, luštěnin a obilovin do skladby jídel,“ podotkla vedoucí kuchyně Irena Dvořáková.

Školní kuchyně Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka je využita celodenně. Denně vydá 500 obědů a připravuje také snídaně a večeře pro 60 studentů gymnázia, kteří bydlí na internátu.

Rekonstrukce kuchyně navázala na rekonstrukci školní jídelny, která se uskutečnila v roce 2008.

Na gymnáziu v Botanické ulici se ale o prázdninách nebouralo jen v kuchyni. Studenti získali novou počítačovou učebnu s vybavením za 450 tisíc korun a rekonstrukcí za 150 tisíc korun prošla i posilovna. V současné době se navíc dokončuje úprava vstupní haly školy a do konce roku vznikne ve škole i nová učebna pro fyziku a chemii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na fotce hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek Foto: MMB/ M. Schmerková
Bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) zůstane i nadále náměstkyní hejtmana Jihomoravského kraje navzdory obvinění z plagiátorství svých diplomových prací. O rozhodnutí kraje informovala v...
17.07.2018 - 08:00
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Komentáře