Reklama
reklama

Na sportovním gymnáziu budou vařit zdravěji. Otevřeli novou školní kuchyň

Brněnské Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka představilo svým studentům zrekonstruovanou školní kuchyni. Během dvou prázdninových měsíců se v budově gymnázia podařilo kompletně opravit kuchyň, která nyní každý den vaří pro 500 strávníků. Rekonstrukce stála 7,5 milionu korun, peníze škole poskytl ze svého rozpočtu Jihomoravský kraj.

„Kuchyň nevyhovovala hygienickým předpisům, škola měla v předchozích letech uděleny od hygieniků výjimky na provoz. Projekt na rekonstrukci jsme proto měli připravený a v okamžiku, kdy nám zřizovatel - Jihomoravský kraj - poskytl finanční prostředky, jsme se mohli pustit do práce. Termín dokončení byl šibeniční, stavební firma musela vše stihnout během prázdnin,“ uvedl k rekonstrukci ředitel Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Mgr. Radek Klimeš.

Ve školní kuchyni se proto nejdřív bouralo, pak stavělo a nakonec vybavovalo. Nové jsou odpady, vzduchotechnika, elektrické rozvody a také technologie na přípravu pokrmů. „Nové vybavení kuchyně nám pomůže zapojit se lépe a rychleji do programu kraje a ministerstva zdravotnictví, který má zavést zdravý styl jídelníčku do škol. Spočívá v omezení tuků a sladkých jídel a naopak zařazení zeleniny, ovoce, luštěnin a obilovin do skladby jídel,“ podotkla vedoucí kuchyně Irena Dvořáková.

Školní kuchyně Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka je využita celodenně. Denně vydá 500 obědů a připravuje také snídaně a večeře pro 60 studentů gymnázia, kteří bydlí na internátu.

Rekonstrukce kuchyně navázala na rekonstrukci školní jídelny, která se uskutečnila v roce 2008.

Na gymnáziu v Botanické ulici se ale o prázdninách nebouralo jen v kuchyni. Studenti získali novou počítačovou učebnu s vybavením za 450 tisíc korun a rekonstrukcí za 150 tisíc korun prošla i posilovna. V současné době se navíc dokončuje úprava vstupní haly školy a do konce roku vznikne ve škole i nová učebna pro fyziku a chemii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře