Reklama
reklama

Na sportovním gymnáziu budou vařit zdravěji. Otevřeli novou školní kuchyň

Brněnské Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka představilo svým studentům zrekonstruovanou školní kuchyni. Během dvou prázdninových měsíců se v budově gymnázia podařilo kompletně opravit kuchyň, která nyní každý den vaří pro 500 strávníků. Rekonstrukce stála 7,5 milionu korun, peníze škole poskytl ze svého rozpočtu Jihomoravský kraj.

„Kuchyň nevyhovovala hygienickým předpisům, škola měla v předchozích letech uděleny od hygieniků výjimky na provoz. Projekt na rekonstrukci jsme proto měli připravený a v okamžiku, kdy nám zřizovatel - Jihomoravský kraj - poskytl finanční prostředky, jsme se mohli pustit do práce. Termín dokončení byl šibeniční, stavební firma musela vše stihnout během prázdnin,“ uvedl k rekonstrukci ředitel Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Mgr. Radek Klimeš.

Ve školní kuchyni se proto nejdřív bouralo, pak stavělo a nakonec vybavovalo. Nové jsou odpady, vzduchotechnika, elektrické rozvody a také technologie na přípravu pokrmů. „Nové vybavení kuchyně nám pomůže zapojit se lépe a rychleji do programu kraje a ministerstva zdravotnictví, který má zavést zdravý styl jídelníčku do škol. Spočívá v omezení tuků a sladkých jídel a naopak zařazení zeleniny, ovoce, luštěnin a obilovin do skladby jídel,“ podotkla vedoucí kuchyně Irena Dvořáková.

Školní kuchyně Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka je využita celodenně. Denně vydá 500 obědů a připravuje také snídaně a večeře pro 60 studentů gymnázia, kteří bydlí na internátu.

Rekonstrukce kuchyně navázala na rekonstrukci školní jídelny, která se uskutečnila v roce 2008.

Na gymnáziu v Botanické ulici se ale o prázdninách nebouralo jen v kuchyni. Studenti získali novou počítačovou učebnu s vybavením za 450 tisíc korun a rekonstrukcí za 150 tisíc korun prošla i posilovna. V současné době se navíc dokončuje úprava vstupní haly školy a do konce roku vznikne ve škole i nová učebna pro fyziku a chemii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře