Reklama
reklama

Na Riviéře vznikne nový dopravní areál, opraví se i zámeček

Brno zahajuje další mimořádnou a svým významem ojedinělou investiční akci. Na městském koupališti Riviéra ve volné zóně vznikne Areál dopravní výchovy. Tato část koupaliště se nyní nachází ve značně neutěšeném stavu, během jednoho roku se ale promění v odpočinkovou a volnočasovou lokalitu. V rámci výstavby areálu dopravního hřiště dojde nejen k revitalizaci travnatých ploch, chodníků, komunikací a mobiliáře, ale zároveň také k opravě budovy zámečku, který je pro svůj havarijní stav uzavřen.

„Díky evropským fondům a díky součinnosti magistrátu a společnosti Starez-Sport dojde k revitalizaci území, které dlouhá léta působilo zanedbaně a opuštěně. Projekt výstavby areálu dopravní výchovy přinese této části Riviéry nový rozměr a zejména oživí celou lokalitu jak pro školní výuku, tak pro brněnskou veřejnost,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka.

„Věříme, že díky rekonstrukci areálu, která navrátí zámeček do původní podoby a přinese řadu možností volnočasových aktivit, dopravní hřiště, in-line dráhu, zázemí pro kulturní akce, procházky i posezení - budou prostory sloužit k radosti a užitku občanů města Brna,“ uvedl ředitel společnosti Starez-Sport Martin Mikš.

Součástí projektu za téměř 94 milionů korun jsou tři základní prvky:

- vybudování z části krytého dopravního hřiště, které je rozšířením infrastruktury pro dopravně vzdělávací aktivity pro školská zařízení i pro veřejnost s centrem vzdělávání, osvěty, prevence a bezpečnosti ve městě Brně. Základem dopravní výchovy bude dopravní hřiště se sítí stezek pro cyklisty a dopravním značením, kde je možno navodit řadu dopravních situací.

- kompletní rekonstrukce „zámečku“, který bude následně využíván Městskou policií Brno pro teoretickou část výukových programů dopravní výchovy a zároveň jako administrativní část areálu. Rekonstrukce objektu „zámečku" navrátí vzhled i vnitřní uspořádání do původní podoby.

-  kompletní renovace exteriérů – výstavba in-line dráhy, opravy chodníků a komunikací, sadové úpravy, nový mobiliář, rekonstrukce altánu před budovou zámečku. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře