Reklama
reklama

Na Riviéře vznikne nový dopravní areál, opraví se i zámeček

Brno zahajuje další mimořádnou a svým významem ojedinělou investiční akci. Na městském koupališti Riviéra ve volné zóně vznikne Areál dopravní výchovy. Tato část koupaliště se nyní nachází ve značně neutěšeném stavu, během jednoho roku se ale promění v odpočinkovou a volnočasovou lokalitu. V rámci výstavby areálu dopravního hřiště dojde nejen k revitalizaci travnatých ploch, chodníků, komunikací a mobiliáře, ale zároveň také k opravě budovy zámečku, který je pro svůj havarijní stav uzavřen.

„Díky evropským fondům a díky součinnosti magistrátu a společnosti Starez-Sport dojde k revitalizaci území, které dlouhá léta působilo zanedbaně a opuštěně. Projekt výstavby areálu dopravní výchovy přinese této části Riviéry nový rozměr a zejména oživí celou lokalitu jak pro školní výuku, tak pro brněnskou veřejnost,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka.

„Věříme, že díky rekonstrukci areálu, která navrátí zámeček do původní podoby a přinese řadu možností volnočasových aktivit, dopravní hřiště, in-line dráhu, zázemí pro kulturní akce, procházky i posezení - budou prostory sloužit k radosti a užitku občanů města Brna,“ uvedl ředitel společnosti Starez-Sport Martin Mikš.

Součástí projektu za téměř 94 milionů korun jsou tři základní prvky:

- vybudování z části krytého dopravního hřiště, které je rozšířením infrastruktury pro dopravně vzdělávací aktivity pro školská zařízení i pro veřejnost s centrem vzdělávání, osvěty, prevence a bezpečnosti ve městě Brně. Základem dopravní výchovy bude dopravní hřiště se sítí stezek pro cyklisty a dopravním značením, kde je možno navodit řadu dopravních situací.

- kompletní rekonstrukce „zámečku“, který bude následně využíván Městskou policií Brno pro teoretickou část výukových programů dopravní výchovy a zároveň jako administrativní část areálu. Rekonstrukce objektu „zámečku" navrátí vzhled i vnitřní uspořádání do původní podoby.

-  kompletní renovace exteriérů – výstavba in-line dráhy, opravy chodníků a komunikací, sadové úpravy, nový mobiliář, rekonstrukce altánu před budovou zámečku. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře