Reklama
reklama

Na Riviéře vznikne nový dopravní areál, opraví se i zámeček

Brno zahajuje další mimořádnou a svým významem ojedinělou investiční akci. Na městském koupališti Riviéra ve volné zóně vznikne Areál dopravní výchovy. Tato část koupaliště se nyní nachází ve značně neutěšeném stavu, během jednoho roku se ale promění v odpočinkovou a volnočasovou lokalitu. V rámci výstavby areálu dopravního hřiště dojde nejen k revitalizaci travnatých ploch, chodníků, komunikací a mobiliáře, ale zároveň také k opravě budovy zámečku, který je pro svůj havarijní stav uzavřen.

„Díky evropským fondům a díky součinnosti magistrátu a společnosti Starez-Sport dojde k revitalizaci území, které dlouhá léta působilo zanedbaně a opuštěně. Projekt výstavby areálu dopravní výchovy přinese této části Riviéry nový rozměr a zejména oživí celou lokalitu jak pro školní výuku, tak pro brněnskou veřejnost,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka.

„Věříme, že díky rekonstrukci areálu, která navrátí zámeček do původní podoby a přinese řadu možností volnočasových aktivit, dopravní hřiště, in-line dráhu, zázemí pro kulturní akce, procházky i posezení - budou prostory sloužit k radosti a užitku občanů města Brna,“ uvedl ředitel společnosti Starez-Sport Martin Mikš.

Součástí projektu za téměř 94 milionů korun jsou tři základní prvky:

- vybudování z části krytého dopravního hřiště, které je rozšířením infrastruktury pro dopravně vzdělávací aktivity pro školská zařízení i pro veřejnost s centrem vzdělávání, osvěty, prevence a bezpečnosti ve městě Brně. Základem dopravní výchovy bude dopravní hřiště se sítí stezek pro cyklisty a dopravním značením, kde je možno navodit řadu dopravních situací.

- kompletní rekonstrukce „zámečku“, který bude následně využíván Městskou policií Brno pro teoretickou část výukových programů dopravní výchovy a zároveň jako administrativní část areálu. Rekonstrukce objektu „zámečku" navrátí vzhled i vnitřní uspořádání do původní podoby.

-  kompletní renovace exteriérů – výstavba in-line dráhy, opravy chodníků a komunikací, sadové úpravy, nový mobiliář, rekonstrukce altánu před budovou zámečku. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na fotce hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek Foto: MMB/ M. Schmerková
Bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) zůstane i nadále náměstkyní hejtmana Jihomoravského kraje navzdory obvinění z plagiátorství svých diplomových prací. O rozhodnutí kraje informovala v...
17.07.2018 - 08:00
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Komentáře