Reklama
reklama

Na Riviéře postaví dopravní hřiště za 100 milionů korun. I s umělou mlhou

Sto jedna milionu korun bude stát dopravní hřiště, které chce městská společnost Starez Sport vybudovat v areálu koupaliště Riviéra. V částečně zastřešeném areálu se počítá s celoročním provozem.  Cílem projektu je rozšířit infrastrukturu pro dopravní výchovu. Kromě toho centrum nabídne i další sportovní vyžití, kolem dopravního hřiště povede in-line stezka.

Navržené dopravní hřiště, které se v Brně plánuje už šest let, má být největší v České republice. Brněnští zastupitelé tento týden schválili půjčku pro městskou společnost tak, aby mohla žádat o přidělení dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Dotace se totiž přidělují zpětně. . „Schválili jsme půjčku 95 milionů, peníze by měla firma splatit do konce listopadu 2015,“ potvrdil mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. V roce 2015 by také hřiště mělo být dokončeno.

Stavba hřiště v areálu koupaliště Riviéra má začít už příští rok na jaře. Společnost Starez Sport ale musí nejdřív ve veřejné soutěži vybrat zhotovitele.  Největší dopravní hřiště bude mít mnoho moderních prvků. Pomocí speciální techniky zvládne simulovat řadu situací na silnici. Nabídne nepřehledné křižovatky, simulaci dopravní nehody nebo i snížené viditelnosti, kterou zajistí umělá mlha. Chybět nebudou ani trenažéry pro nácvik krizových situací Celoroční provoz umožní zastřešení hřiště. V budově zámečku v areálu Riviéry vznikne zázemí hřiště. Budou tam i učebny pro školáky a předškoláky.

Kromě dopravní výchovy dětí hřiště poslouží i cyklistům, důchodcům a zdravotně postiženým osobám. Vedle dopravního hřiště vznikne v areálu i čtyři sta metrů dlouhá a tři metry široká  obousměrná dráha pro kolečkové brusle.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře