Reklama
reklama

Na novém oddělení ošetří chirurgové v Úrazové nemocnici všechny úrazy

Nejen obyvatelům Brna, ale lidem z celého Jihomoravského kraje bude v brněnské Úrazové nemocnici sloužit nové oddělení stálé chirurgické a úrazové služby.

Základní funkcí tohoto oddělení je poskytnout po čtyřiadvacet hodin denně rychlou a kvalifikovanou pomoc nemocným s právě vzniklým zdravotním problémem. Pacienti budou z tohoto oddělení po ošetření buď propuštěni do domácí péče, nebo budou ponecháni na lůžku, popřípadě předáni podle závažnosti stavu do péče dalších specialistů mimo nové oddělení. Vybudování oddělení stálé chirurgické a úrazové služby bude stát více než 67 milionů korun.

Pracoviště oddělení stálé chirurgické a úrazové služby je prvním krokem ke změně Úrazové nemocnice na specializovanou úrazovou a chirurgickou nemocnici.  „Ambicí projektu  není nahradit stávající Lékařskou pohotovostní službu nebo konkurence traumacentru ve Fakultní nemocnici Brno. Nové oddělení bude začleněno do stávajícího areálu Úrazové nemocnice Brno,“ upozornil primátor Brna Roman Onderka.

Úrazová nemocnice poskytuje pacientům lékařskou službu první pomoci – pohotovost. Samozřejmě, že v Úrazové nemocnici nejsou a ani nikdy nebudou specializovaná pracoviště pro všechny možné chorobné stavy, které se mohou v noci a o volných dnech vyskytnout. „Situaci v Brně pomůže řešit právě oddělení stálé chirurgické a úrazové služby, tedy jakési rozšířené pohotovosti chirurgických oborů s nepřetržitým provozem,“ dodal ředitel nemocnice Karel Doležal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře