Reklama
reklama

Na nepohyblivé a obézní pacienty s vahou až do 227 kilogramů má nemocnice zvedák

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně má dva nové mobilní pasivní zvedáky pro náročné pečovatelské prostředí. Zvedáky s bateriovým napájením a ovládacím systémem umožňují jedinému ošetřujícímu bezpečně provádět širokou řadu běžných úkonů při manipulaci s nepohyblivými pacienty nebo pacienty s vyšší hmotností.

Každodenní práce sester a ošetřovatelů s imobilními a obézními pacienty, kterých stále přibývá, je opravdu fyzicky velmi náročná. Nemocnice přitom doposud měla k dispozici jen jedno zařízení, které zvedalo pacienty. "Pomocí zvedáků zvládáme rutinní úkony, jako je zvedání, přesuny do koupelny, na transportní vozík a změny poloh. A co je podstatné, je to pohodlné a bezpečné, přináší to vysoký benefit oběma stranám. V budoucnu bychom rádi zvedáky pořídili na další disponované pracoviště," uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Jana Zvěřinová.

Dva nové zvedáky mohla nemocnice koupit díky daru ve výši 300 tisíc korun od společnosti Teplárny Brno. „Zaměstnanci tepláren jsou většinou muži a jejich práce nebývá vůbec lehká. Přesto by stejně jako my všichni jistě smekli klobouk před pracovním nasazením a náročnými výkony zdravotních sestřiček a ošetřovatelů.  proto jsem moc rád, že nové zvedáky jim alespoň částečně pomohou a ulehčí péči o pacienty,“ uvedl generální ředitel společnosti Petr Fajmon.

Z tepláren do svatoanenské nemocnice putují příspěvky již od roku 2004, vloni zdravotníci dar využili například na zakoupení lůžka pro obézní pacienty a transportní vozíky sloužící k převozu nemocných mezi jednotlivými pracovišti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře