Reklama
reklama

Na nepohyblivé a obézní pacienty s vahou až do 227 kilogramů má nemocnice zvedák

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně má dva nové mobilní pasivní zvedáky pro náročné pečovatelské prostředí. Zvedáky s bateriovým napájením a ovládacím systémem umožňují jedinému ošetřujícímu bezpečně provádět širokou řadu běžných úkonů při manipulaci s nepohyblivými pacienty nebo pacienty s vyšší hmotností.

Každodenní práce sester a ošetřovatelů s imobilními a obézními pacienty, kterých stále přibývá, je opravdu fyzicky velmi náročná. Nemocnice přitom doposud měla k dispozici jen jedno zařízení, které zvedalo pacienty. "Pomocí zvedáků zvládáme rutinní úkony, jako je zvedání, přesuny do koupelny, na transportní vozík a změny poloh. A co je podstatné, je to pohodlné a bezpečné, přináší to vysoký benefit oběma stranám. V budoucnu bychom rádi zvedáky pořídili na další disponované pracoviště," uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Jana Zvěřinová.

Dva nové zvedáky mohla nemocnice koupit díky daru ve výši 300 tisíc korun od společnosti Teplárny Brno. „Zaměstnanci tepláren jsou většinou muži a jejich práce nebývá vůbec lehká. Přesto by stejně jako my všichni jistě smekli klobouk před pracovním nasazením a náročnými výkony zdravotních sestřiček a ošetřovatelů.  proto jsem moc rád, že nové zvedáky jim alespoň částečně pomohou a ulehčí péči o pacienty,“ uvedl generální ředitel společnosti Petr Fajmon.

Z tepláren do svatoanenské nemocnice putují příspěvky již od roku 2004, vloni zdravotníci dar využili například na zakoupení lůžka pro obézní pacienty a transportní vozíky sloužící k převozu nemocných mezi jednotlivými pracovišti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře