Reklama
reklama

Na krajském úřadě zahodili lejstra. Lidé tam ochutnávali čerstvě stloukané máslo

V pondělí  bylo na krajském úřadě v Brně rušno. Davy lidí proudily po chodbách, na prvním místě však nebyly dokumenty. Na úřadě se totiž uskutečnil jubilejní desátý ročník dne otevřených dveří . Jeho motto bylo „Po desáté dokořán“.

Návštěvníky krajského úřadu ve foyer budovy přivítal hejtman Michal Hašek a přiblížil bohatý doprovodný program dne otevřených dveří, který si vzaly na starost především krajem zřizované organizace. „I když je samozřejmě krajský úřad otevřen od pondělí do pátku, dnes uvidíte i za oponu, do míst, kam se veřejnost běžně nedostane - ať jde o zastupitelský sál nebo místnost, kde jedná rada kraje,“ uvedl Michal Hašek.

 

„Den otevřených dveří se na Krajském úřadě Jihomoravského kraje stal již tradicí. Jeho prostřednictvím přibližujeme nejen kompetence a činnost úřadu, ale můžete se také seznámit s prostorami této památkově chráněné budovy. K dispozici jsou také úředníci, připraveni zodpovídat Vaše dotazy,“ konstatovala ředitelka úřadu Věra Vojáčková.

 

V budově se s hudebním vystoupením představily Základní umělecké školy Bučovice, Smetanova Brno a Konzervatoř Brno, uskutečnila se také prezentace příspěvkových organizací zřizovaných Jihomoravským krajem z oblasti sociální péče ze Sokolnic a Šebetova. Návštěvníci mohli také ochutnat regionální potraviny, například čerstvě stloukané máslo.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře