Reklama
reklama

Na jižní Moravě i v Brně namrzají silnice, problémy jsou na dálnici D1

Silnice na jižní Moravě, nejen ty výše položené, jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Kromě Blanenska a Vyškovska, které náledí potrápilo ráno, nyní namrzají i silnice v nižších polohách a v Brně. Vzhledem k teplotám mírně pod nulou se na cestách vytváří náledí.

„S ohledem na vlhké a deštivé počasí a teploty pod bodem mrazu, začaly komunikace namrzat. Krátce po osmé hodině proto vyjížděly na své trasy první posypové vozy. Postupně bylo na zásah vysláno všech 21 sypačů,“ uvedl Leoš Chasák z Brněnských komunikací.

Teploty na jižní Moravě se pohybují od minus dvou do minus šesti stupňů Celsia. Vážná je nyní situace na frekventované dálnici D1 u Vyškova, kde se ledovka tvoří mezi 236. a 253. kilometrem.

Silničáři ale upozorňují, že sůl nemohou kvůli ochraně přírody používat v chráněných oblastech jako je Moravský kras. Místo ní ošetřují komunikace pískem nebo štěrkem, který pokryje kluzké vozovky.

„Řidiče upozorňujeme na nutnost opatrné jízdy především s ohledem na teplotu, která se drží neustále pod bodem mrazu. Na bočních komunikacích, které nejsou v naší správě a kde většinou k údržbě doposud nedošlo, jsou silnice namrzlé. Totéž platí i pro chodce a chodníky,“ dodal Chasák s tím, že posypové vozy při prvním výjezdu spotřebovaly 80 tun posypové soli. Posypané silnice jsou převážně holé a mokré.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře