Reklama
reklama

Na jižní Moravě i v Brně namrzají silnice, problémy jsou na dálnici D1

Silnice na jižní Moravě, nejen ty výše položené, jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Kromě Blanenska a Vyškovska, které náledí potrápilo ráno, nyní namrzají i silnice v nižších polohách a v Brně. Vzhledem k teplotám mírně pod nulou se na cestách vytváří náledí.

„S ohledem na vlhké a deštivé počasí a teploty pod bodem mrazu, začaly komunikace namrzat. Krátce po osmé hodině proto vyjížděly na své trasy první posypové vozy. Postupně bylo na zásah vysláno všech 21 sypačů,“ uvedl Leoš Chasák z Brněnských komunikací.

Teploty na jižní Moravě se pohybují od minus dvou do minus šesti stupňů Celsia. Vážná je nyní situace na frekventované dálnici D1 u Vyškova, kde se ledovka tvoří mezi 236. a 253. kilometrem.

Silničáři ale upozorňují, že sůl nemohou kvůli ochraně přírody používat v chráněných oblastech jako je Moravský kras. Místo ní ošetřují komunikace pískem nebo štěrkem, který pokryje kluzké vozovky.

„Řidiče upozorňujeme na nutnost opatrné jízdy především s ohledem na teplotu, která se drží neustále pod bodem mrazu. Na bočních komunikacích, které nejsou v naší správě a kde většinou k údržbě doposud nedošlo, jsou silnice namrzlé. Totéž platí i pro chodce a chodníky,“ dodal Chasák s tím, že posypové vozy při prvním výjezdu spotřebovaly 80 tun posypové soli. Posypané silnice jsou převážně holé a mokré.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře