Reklama
reklama

Na hradě Špilberk si budou dnes odpoledne dámy měnit kabelky

Co dělat, když se Ježíšek netrefil? A jak se zbavit nechtěného dárku - konkrétně dámské kabelky a získat jinou? Unikátní možnost nabízí všem dívkám i ženám brněnský hrad Špilberk akcí nazvanou Výměnný bazar kabelek.

Pro všechny ženy, které nejsou spokojeni s kabelkou nadělenou pod stromečkem, nebo, kterým doma kabelky přebývají, připravilo Muzeum města Brna na hradě Špilberk Výměnný bazar kabelek. Ten se uskuteční ve středu do 15 do 18 hodin.

„Přineste svoji novou, zánovní či „retro“ kabelku se kterou již nejste spokojeny, nebo pro ni nemáte využití. Bazar bude mít tak společenský i praktičtější charakter. Toto setkání má být ve znamení odpočinku po přestálých útrapách spojených s přípravami oslav konce roku 2013 a také završení úspěšné výstavy „Symfonie kabelek“, kterou můžete na Špilberku také navštívit. Pro účastnice „s kabelkou“ je vstup do této výstavy volný,“ uvedla jedna z pracovnic muzea.

Bazar kabelek se koná v sále „Ogilvy“ (I. patro hradu Špilberk, vstup z malého nádvoří). Každá návštěvnice výměny dostane žeton, který bude udávat počet kabelek přinesených ke směně. Tento žeton bude sloužit ke kontrole i při odchodu, neboť počet odnášených kabelek nesmí překračit počet přinesených.

V sále se odloží kabelky na připravené stoly, dají se tzv. „do banku“ a poté probíhá již výměna a výběr. Dámské kabelky, o které nikdo neprojeví zájem (ani jejich původní majitelky), použije Muzeum města Brna k dobročinným účelům.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře