Reklama
reklama

Na hradě Špilberk si budou dnes odpoledne dámy měnit kabelky

Co dělat, když se Ježíšek netrefil? A jak se zbavit nechtěného dárku - konkrétně dámské kabelky a získat jinou? Unikátní možnost nabízí všem dívkám i ženám brněnský hrad Špilberk akcí nazvanou Výměnný bazar kabelek.

Pro všechny ženy, které nejsou spokojeni s kabelkou nadělenou pod stromečkem, nebo, kterým doma kabelky přebývají, připravilo Muzeum města Brna na hradě Špilberk Výměnný bazar kabelek. Ten se uskuteční ve středu do 15 do 18 hodin.

„Přineste svoji novou, zánovní či „retro“ kabelku se kterou již nejste spokojeny, nebo pro ni nemáte využití. Bazar bude mít tak společenský i praktičtější charakter. Toto setkání má být ve znamení odpočinku po přestálých útrapách spojených s přípravami oslav konce roku 2013 a také završení úspěšné výstavy „Symfonie kabelek“, kterou můžete na Špilberku také navštívit. Pro účastnice „s kabelkou“ je vstup do této výstavy volný,“ uvedla jedna z pracovnic muzea.

Bazar kabelek se koná v sále „Ogilvy“ (I. patro hradu Špilberk, vstup z malého nádvoří). Každá návštěvnice výměny dostane žeton, který bude udávat počet kabelek přinesených ke směně. Tento žeton bude sloužit ke kontrole i při odchodu, neboť počet odnášených kabelek nesmí překračit počet přinesených.

V sále se odloží kabelky na připravené stoly, dají se tzv. „do banku“ a poté probíhá již výměna a výběr. Dámské kabelky, o které nikdo neprojeví zájem (ani jejich původní majitelky), použije Muzeum města Brna k dobročinným účelům.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře