Reklama
reklama

Na hradě Špilberk si budou dnes odpoledne dámy měnit kabelky

Co dělat, když se Ježíšek netrefil? A jak se zbavit nechtěného dárku - konkrétně dámské kabelky a získat jinou? Unikátní možnost nabízí všem dívkám i ženám brněnský hrad Špilberk akcí nazvanou Výměnný bazar kabelek.

Pro všechny ženy, které nejsou spokojeni s kabelkou nadělenou pod stromečkem, nebo, kterým doma kabelky přebývají, připravilo Muzeum města Brna na hradě Špilberk Výměnný bazar kabelek. Ten se uskuteční ve středu do 15 do 18 hodin.

„Přineste svoji novou, zánovní či „retro“ kabelku se kterou již nejste spokojeny, nebo pro ni nemáte využití. Bazar bude mít tak společenský i praktičtější charakter. Toto setkání má být ve znamení odpočinku po přestálých útrapách spojených s přípravami oslav konce roku 2013 a také završení úspěšné výstavy „Symfonie kabelek“, kterou můžete na Špilberku také navštívit. Pro účastnice „s kabelkou“ je vstup do této výstavy volný,“ uvedla jedna z pracovnic muzea.

Bazar kabelek se koná v sále „Ogilvy“ (I. patro hradu Špilberk, vstup z malého nádvoří). Každá návštěvnice výměny dostane žeton, který bude udávat počet kabelek přinesených ke směně. Tento žeton bude sloužit ke kontrole i při odchodu, neboť počet odnášených kabelek nesmí překračit počet přinesených.

V sále se odloží kabelky na připravené stoly, dají se tzv. „do banku“ a poté probíhá již výměna a výběr. Dámské kabelky, o které nikdo neprojeví zájem (ani jejich původní majitelky), použije Muzeum města Brna k dobročinným účelům.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře