Reklama
reklama

Na hokej a fotbal šalinou zdarma. Spojení jízdenky MHD a vstupenky pro fanoušky

Koupit si lístek na zápas hokejistů Komety nebo fotbalistů Zbrojovky a využít ho před a po zápase jako jízdenku v brněnských tramvajích, trolejbusech nebo autobusech. Takový návrh zaujal nejen fanoušky obou týmů, ale i samotné zástupce klubů.

Mezi fanoušky fotbalistů Zbrojovky a hokejistů Komety prosákla po Novém roce informace, že by se zdarma mohli dostat linkami brněnské městské hromadné dopravy ke stadionu v ulici Srbská, kde hrají první ligu fotbalisté brněnské Zbrojovky a k hale Kajot Arény, která je pro zápasy první ligy domácí scénou hokejistů Komety.

„Prostě při kontrole revizorům ukážete koupený lístek na zápas a ten bude fungovat zároveň i jako platná jízdenka na tramvaj nebo autobus. Platit bude hodinu před zápasem a hodinu po zápase. Zbrojovka chce pro své fanoušky tento systém zrealizovat co nejdříve, připojí se určitě i Kometa, tedy hokejisté. Smůlu budou mít jen ti, co mají permanentky, u nich to platit nebude,“ tvrdil redaktorům novin CENTRUM news jeden z brněnských fanoušků Zbrojovky a Komety.

Zatímco fanoušci berou informaci o vstupenkách na zápas a jízdenkách na MHD jako hotovou věc a na webech rozjíždí čilou diskusi o této novince, sportovní kluby, dopravní podnik ani město o možnosti spojit jízdenky se vstupenkami nejednali. I když většinou přiznávají, že jde o dobrý podnět, který stojí za zvážení. „S dopravním podnikem zatím jednáme pouze v případech, kdy potřebujeme dopravit zvláštními autobusy fanoušky hostujících týmů z nádraží na stadion a zpět. O variantě spojení jízdenky se vstupenkou na zápas jsme zatím nehovořili. Návrh je to však dobrý, jistě stojí za zvážení, ale nyní opravdu k žádnému jednání, tedy ani k realizaci nedošlo,“ uvedl k problematice mluvčí fotbalového klubu Zbrojovka Brno Jan Hrabálek.

Podobně jako fotbalisté se k informaci o využití svých lístků na zápasy jako jízdenek pro městskou hromadnou dopravu staví i zástupci hokejového klubu Kometa Brno.

Také Dopravní podnik města Brna odmítá, že by podnět spojení jízdenky a vstupenky na zápasy vzešel z jejich řad. Naopak: podle mluvčí Lindy Hailichové se doprava fanoušků dopravnímu podniku většinou nevyplatí. „Přepravovat fanoušky není nic zábavného, pokaždé je z takové akce jen rozbité vybavení autobusu,“ podotkla mluvčí s tím, že například s Kometou letos spolupracují a B týmu poskytují pro přepravu k zápasům zájezdový autobus. „O jiné variantě spolupráce s kluby se zatím nehovořilo. Rozhodně by ale jízdné muselo být vykompenzováno. Buďto ze strany města nebo sportovních klubů,“ dodala Hailichová.

S tím souhlasí i brněnský primátor Roman Onderka. „Oba kluby město podporuje, ale v této variantě podpory, pokud by k ní došlo, by šlo hrazení jízdného za sportovními kluby,“ uvedl primátor.

Brňané ale se vstupenkou, která platila jako jízdenka, měli možnost už potkat. Ještě před pěti lety platilo, že vstupenka na veletrh byla zároveň celodenní jízdenkou v městské hromadné dopravě. „Tento systém byl ale finančně vykompenzovaný ze strany brněnského výstaviště,“ dodala mluvčí Hailichová.

Nezbývá tedy než upozornit fanoušky obou klubů, že než se vydají na zápasy do Ronda nebo na Srbskou, je potřeba mít u sebe platný lístek do MHD v Brně nebo šalinkartu. Na předložené vstupenky rozhodně nebudou revizoři reagovat pozitivně a fanouškům by se mohlo stát, že kvůli vyřizování pokuty za jízdu načerno nestihnou začátek zápasu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře