Reklama
reklama

Na brněnské výstaviště zamířily stavební veletrhy, ty potrvají od středy do soboty

Novinky ze stavebnictví, nábytkářství nebo ochrany životního prostředí, to vše nabízí stavební veletrhy, které ode dneška začínají na výstavišti. Šest veletrhů zároveň ovládne brněnské pavilony do soboty 26. dubna. Návštěvníci se mohou také poradit ohledně instalatérů nebo malířů.

V pavilonu P a na okolních volných plochách se během čtyř dnů bude prezentovat sedm set šest firem z dvaceti zemí. Již podruhé se na veletrhu představí například projekt zahrada a hobby. Zatímco loni byl na osmi stech metrech čtverečních, letos bude na dvojnásobné ploše. Nejde o klasickou výstavu, ale lidé uvidí několik různých řešení zahrad. 

Veletrh nábytku a interiérového designu Mobitex ukáže během doprovodného programu výrobu a opravy čalouněných kousků, v pátek nabídne odborné přednášky na téma design v pavilonu F. Soutěžit bude mezi sebou také šedesátka učňů ze třiadvaceti škol. Ti zabojují o titul mistra republiky. V praktických dovednostech a znalostech tak budou soupeřit budoucí klempíři, tesaři, pokrývači i kominíci.

Zajímavostí bude i ochutnávka netradičních specialit jako švábů v těstíčku nebo cvrčků na másle za účasti kuchaře Petra Ocknechta. Vstupné stojí 160 korun a otevřeno je vždy od desíti do šesti, v sobotu pouze do pěti hodin odpoledne.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře