Reklama
reklama

Na brněnské radnici už v létě rozhodli o vánočním osvětlení v ulicích

Brno vyčlení v letošním roce z rozpočtu opět částku 1,5 milionu korun na zajištění vánočního osvětlení včetně takzvané vánoční trasy, která propojuje historický střed města Brna, tedy náměstí Svobody včetně přilehlých ulic, Dominikánské náměstí, Starou radnici a Zelný trh. Dotaci schválila rada města ve středu.

V roce 2011 bylo vánoční osvětlení rozšířeno o lokality Joštova, hlavní nádraží, Květinářská, Starobrněnská, Šilingrovo náměstí, Dominikánská, Jánská, Orlí a  v ulicích Kobližné, České a Rašínově. Vánoční osvětlení se týká také vánočního programu na Zelném trhu a Moravském náměstí.

Cílem letošních Brněnských Vánoc je pokračovat v nastaveném a veřejností pozitivně vnímaném trendu z předchozích let a spojit příjemnou vánoční atmosféru města s historickým jádrem a se zpřístupněním brněnského podzemí – Labyrintu pod Zelným trhem a Mincmistrovského sklepa.

"Dotaci 1,5 milionu korun budou schvalovat ještě zastupitelé města na zasedání 2. září," upozornil mluvčí magistrátu Pavel Žára.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře