Reklama
reklama

Na brněnské radnici už v létě rozhodli o vánočním osvětlení v ulicích

Brno vyčlení v letošním roce z rozpočtu opět částku 1,5 milionu korun na zajištění vánočního osvětlení včetně takzvané vánoční trasy, která propojuje historický střed města Brna, tedy náměstí Svobody včetně přilehlých ulic, Dominikánské náměstí, Starou radnici a Zelný trh. Dotaci schválila rada města ve středu.

V roce 2011 bylo vánoční osvětlení rozšířeno o lokality Joštova, hlavní nádraží, Květinářská, Starobrněnská, Šilingrovo náměstí, Dominikánská, Jánská, Orlí a  v ulicích Kobližné, České a Rašínově. Vánoční osvětlení se týká také vánočního programu na Zelném trhu a Moravském náměstí.

Cílem letošních Brněnských Vánoc je pokračovat v nastaveném a veřejností pozitivně vnímaném trendu z předchozích let a spojit příjemnou vánoční atmosféru města s historickým jádrem a se zpřístupněním brněnského podzemí – Labyrintu pod Zelným trhem a Mincmistrovského sklepa.

"Dotaci 1,5 milionu korun budou schvalovat ještě zastupitelé města na zasedání 2. září," upozornil mluvčí magistrátu Pavel Žára.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře