Reklama
reklama

Na bazénu za Lužánkami čeká na plavce trenér. Služba je zdarma

Městský plavecký stadion Lužánky je jediný osmidráhový a pedesátimetrový bazén se skokanskou věží a skokanskými prkny pro veřejnost i vrcholové sportovce v Brně. Pro letošní prázdniny neplánuje žádnou odstávku a navíc. Na bazéně čeká na plavce, které budou mít zájem o tuto službu, trenér. A služby trenéra má plavec zahrnuty v ceně vstupného.

O letních prázdninách nabídne bazén za Lužánkami kromě jiného také plavání pod dohledem trenéra. "Vždy v úterý dopoledne od 6 do 10 hodin a odpoledne od 19 do 22 hodin. Najdete ho na dráze číslo 3," potvrdila mluvčí magistrátu Soňa Haluzová. Také pro děti od 1 roku jsou na Lužánkách připraveny kurzy plavání, a to každé pondělí v čase od 10 do 13 hodin. Obě služby jsou zdarma v rámci časově neomezeného vstupu. Pro návštěvníky bazénu je také zpřístupněna letní terasa.

Bazén za Lužánkami se ale také průběžně modernizuje. Když počátkem roku 2010 město Brno odkoupilo od soukromého vlastníka za 19 milionů korun, byla zdevastovaná padesátka těsně před uzavřením. Město zahájilo neodkladnou a postupnou rekonstrukci a za tři roky investovalo do bazénu přes 23 milionů korun.

Ještě v roce 2010 byla opravena střecha, do které zatékalo, byla vyměněna prosklená fasáda bazénu, zrekonstruovány sprchy žen. O rok později, tedy v roce 2011, byly opraveny prosklené vstupní stěny do bazénu z prostoru sprch žen a mužů, vnitřní osvětlení stropu bazénového tělesa, prostory WC žen a mužů ve vstupní hale. 

V roce 2012 představovala největší investici úprava vstupních prostor pokladního systému a oprava šatnových skříněk a převlékacích kabin. Také v roce 2013 se opravovalo – například hromosvod střechy bazénu či obklady stěn sprch mužů a žen. Opravovat se bude i letos, a to například technologie potrubí, izolace západní terasy nad 1. patřem stadionu či vstupní dveře plaveckého stadionu. To vše ale bez již zmíněné letní odstávky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře