Reklama
reklama

Moravská zemská knihovna nakoupí pro zahraniční čtenáře knihy za 6 milionů

Čtenáři ze zahraničí přibývají Moravské zemské knihovně v Brně. A právě kvůli nim, chce knihovna rozšířit svoji nabídku zahraniční literatury napsané zejména v anglickém jazyce. Za 6,1 milionu korun nakoupí asi 2400 zahraničních publikací.

Na brněnských univerzitách přibývají zahraniční studenti a také přibývá počet lidí ze zahraničí, kteří se v Brně rozhodnou po ukončení studia zůstat. Nebo se do Brna ze zahraničí přistěhují. A protože i oni chtějí chodit do knihovny a vypůjčit si knihy nejlépe v anglickém jazyce, rozhodla se Moravská zemská knihovna jejich nabídku rozšířit. Může si to nyní dovolit. Prodala totiž nepotřebnou nemovitost v Brně, kterou dosud pronajímala, a vydražená částka se díky souhlasu ministerstva kultury vrátí do rozpočtu knihovny. Za 6,1 milionu korun nakoupí 2400 zahraničních titulů.

Moravská zemská knihovna v Brně je se čtyřmi miliony dokumentů druhou největší knihovnou v zemi. Její služby využívá asi 21 tisíc čtenářů. Knihovna nyní koupí nové  tituly z oboru humanitních i technických věd, obohatí také fond hudebnin. Výběr jednotlivých titulů měli na starost garanti oborů, kteří při výběru zohlednili jak požadavky čtenářů, tak i odbornou úroveň jednotlivých knih. V úvahu brali také požadavky škol podle anotací jednotlivých předmětů.

Cizojazyčné tituly využijí také čeští studenti, od kterých vyučující při tvorbě odborných textů očekávají schopnost pracovat se zahraniční literaturou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře