Reklama
reklama

Mladíci bez řidičáku vzali auto, jezdili po chodníku a srazili dívku

Zběsilou jízdou po chodníku ohrožovali bezpečnost lidí v Brně dva mladíci v autě. Vozidlo si navíc vzali bez dovolení a pikantnosti případu dodává, že ani jeden z podezřelých chlapců ještě neměl 18 let. Při riskantní jízdě mezi Zábrdovicemi a Husovicemi navíc srazili dívku, které kolemjdoucí ihned začali poskytovat první pomoc a přivolali záchrannou službu.

Brněnští strážníci o mimořádném případu z noci z úterka na středu ihned vyrozuměli republikové policisty a několik hlídek včetně Jednotky operativního zásahu a psovodů začalo pátrat po podezřelých, ale také uklidňovat vyhrocenou situaci. K Bratislavské ulici, kam údajně mladíci prchli, se totiž začala stahovat větší skupina příbuzných sražené dívky. "S mladíky si chtěli incident vyřídit sami a situace tak zaměstnala celkem čtyři dvojčlenné hlídky brněnských strážníků," poznamenal k případu mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Strážníkům se nakonec podařilo zjistit informace o totožnosti sedmnáctiletého slovensky hovořícího mladíka, jenž údajně auto řídil, a jeho o rok mladším spolujezdci. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu je hlídka strážníků z místní služebny dovedla republikovým kolegům i společně s nimi i další svědky. Hlídka státní policie si převzala i informace o identitě majitele vozidla, který mladistvé podle vlastních slov poslal do auta pro lahev alkoholu, ale nedovolil jim s vozidlem odjet.

Případ nyní šetří policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře