Reklama
reklama

Mladí lidé se zúčastní kurzu tvůrčího psaní

V srpnu v Brně startuje nový prázdninový kurz tvůrčího psaní. Je určený pro mladé lidi do dvanácti do devatenácti let a pořádá ho DDM Junior.

Dvanáct výukových hodin je rozdělených do tří dnů. Účastníci si nejdříve osvojí základy tvorby dobrého příběhu a vše si ve cvičeních vyzkouší. Zkusí si vytvořit vlastní fiktivní postavu, která jim poslouží jako pokusný králík například při psaní dialogů. Mladí spisovatelé se také dozvědí, jak zvýší své šance na úspěch v literárních soutěžích. Ty jsou totiž výborným odrazovým můstkem k samostatnému publikování.

Po dvou dnech kurzu následuje volný den, kdy budou účastníci samostatně psát povídku na zadané téma. Poslední den každý svoji práci přečte a lektorka mu poradí, jak dílo ještě vylepšit.

Účastnický poplatek je 360 korun. Elektronicky se zájemci můžou přihlásit na webu DDM Junior do pondělí jedenáctého srpna. Samotného kurzu se pak zúčastní o týden později.

Kurz vede lektorka Kateřina Foltánková z webu Literární alchymie. Je autorkou povídek a porotkyní v literární soutěži.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře