Reklama
reklama

Město chystá další opravu parku Špilberk, vybuduje i cestu z ulice Údolní

Revitalizace městských parků na Špilberku pokračuje další, v pořadí již třetí etapou, která zahrnuje rekonstrukci kočárkové cesty s přilehlými plochami zeleně včetně cest spojujících Velký a Malý Špilberk a rekonstrukci sítě bočních cest na jihozápadní straně kopce. Součástí projektu je také komplexní revitalizace přístupové cesty do parku Špilberk z ulice Údolní, která je v současné době takřka v havarijním stavu. Bude zde vybudována nová komunikace, odpočívadlo s lavičkami, veřejné osvětlení a související terénní a sadové úpravy.

Rada města Brna dnes schválila odůvodnění veřejné zakázky. Předpoklad zahájení realizace je přelom zimy a jara 2015 s předpokládanou investicí ve výši 39,2 milionu korun. V této částce je zahrnuta dotace z ROP NUTS 2 Jihovýchod až 85 procent.

Co se děje v současnosti na Špilberku?

Koncem srpna 2014 byla zahájena oprava severní hradby Špilberku předáním staveniště zhotoviteli s celkovou investicí ve výši 19,3 mil. Kč. V rámci opravy severní hradby bude provedeno její statické zajištění, bude opravena vnější cihelná přizdívka hradby a hradba bude po celé délce odvodněna. Současně bude provedena rekonstrukce části severní terasy (kurtiny) přilehlé k hradbě, spočívající v opravě odvodňovacích žlabů a předláždění této části terasy žulovými kostkami. V rámci rekonstrukce hradby a terasy bude rovněž uložen požární suchovod. Hotovo by mělo být koncem ledna 2015.

V roce 2013 dokončilo město Brno opravu jižního křídla hradu Špilberk za celkovou částku ve výši 155 mil. Kč. Rekonstrukční práce začaly v únoru 2011. Dotýkaly se především dosud neopravené a veřejnosti nepřístupné části hradu, zejména jeho jižního křídla, ale zasáhly také střední křídlo a východní baštu s bastionem. Investice zahrnovala i venkovní úpravy při hospodářském zázemí, které umožní propojení okruhu venkovní vyhlídkové trasy přes vodojemy, aby návštěvníci mohli obejít celý komplex areálu této památky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře