Reklama
reklama

Město chystá další opravu parku Špilberk, vybuduje i cestu z ulice Údolní

Revitalizace městských parků na Špilberku pokračuje další, v pořadí již třetí etapou, která zahrnuje rekonstrukci kočárkové cesty s přilehlými plochami zeleně včetně cest spojujících Velký a Malý Špilberk a rekonstrukci sítě bočních cest na jihozápadní straně kopce. Součástí projektu je také komplexní revitalizace přístupové cesty do parku Špilberk z ulice Údolní, která je v současné době takřka v havarijním stavu. Bude zde vybudována nová komunikace, odpočívadlo s lavičkami, veřejné osvětlení a související terénní a sadové úpravy.

Rada města Brna dnes schválila odůvodnění veřejné zakázky. Předpoklad zahájení realizace je přelom zimy a jara 2015 s předpokládanou investicí ve výši 39,2 milionu korun. V této částce je zahrnuta dotace z ROP NUTS 2 Jihovýchod až 85 procent.

Co se děje v současnosti na Špilberku?

Koncem srpna 2014 byla zahájena oprava severní hradby Špilberku předáním staveniště zhotoviteli s celkovou investicí ve výši 19,3 mil. Kč. V rámci opravy severní hradby bude provedeno její statické zajištění, bude opravena vnější cihelná přizdívka hradby a hradba bude po celé délce odvodněna. Současně bude provedena rekonstrukce části severní terasy (kurtiny) přilehlé k hradbě, spočívající v opravě odvodňovacích žlabů a předláždění této části terasy žulovými kostkami. V rámci rekonstrukce hradby a terasy bude rovněž uložen požární suchovod. Hotovo by mělo být koncem ledna 2015.

V roce 2013 dokončilo město Brno opravu jižního křídla hradu Špilberk za celkovou částku ve výši 155 mil. Kč. Rekonstrukční práce začaly v únoru 2011. Dotýkaly se především dosud neopravené a veřejnosti nepřístupné části hradu, zejména jeho jižního křídla, ale zasáhly také střední křídlo a východní baštu s bastionem. Investice zahrnovala i venkovní úpravy při hospodářském zázemí, které umožní propojení okruhu venkovní vyhlídkové trasy přes vodojemy, aby návštěvníci mohli obejít celý komplex areálu této památky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře