Reklama
reklama

Máte staré fotografie nebo videa z Masarykovy čtvrti? Sdružení je chce ukázat

„Paměti Masarykovy čtvrti“ je nový projekt, jehož cílem je shromáždit fotografie, videa a osobní vzpomínky současných i bývalých obyvatel této malebné části Brna.

Občanské sdružení Masarykova čtvrť zahajuje vlastní projekt Paměti Masarykovy čtvrti. Cílem je shromáždit osobní vzpomínky i fotografie a videa, ať už současných nebo bývalých obyvatel naší čtvrti, abychom je zachovali i pro další generace a zároveň prodchnuli pojem Masarykova čtvrť něčím lidsky osobním. Víme, jaké genius loci má naše čtvrť díky přírodě a architektonickým skvostům – nyní je čas jej doplnil i o „člověčinu“ a osobní rovinu.

Sesbírejte, prosíme, střípky (nejen) ze svého dětství a mládí. Kam jste chodili za školu, kde jste si hráli na indiány, kde a jak jste si chodili hrát, kde jste poprvé políbili svého chlapce/dívku.  Kde byl jaký obchod, jaké máte s ním konkrétní vzpomínky. Pamatujete si ještě na koňské povozy, kudy jezdily? Kam jste chodili pro mléko s konévkou? Jak postupně vznikala Masarykova čtvrť? Jaké jste měli sousedy – měla Masarykova čtvrť nějaké charakteristické postavičky? Čím se Vám čtvrť vryla nesmazatelně do paměti? Vzpomenete si na to, co Vám vyprávěli Váš dědeček/babička o čtvrti?     

Máte nějaké fotografie historické Masarykovy čtvrti? Podařilo se Vám před delším časem pořídit videa s Masarykovou čtvrtí? Pošlete je na osmc@email.cz nebo hoďte do schránky na Lerchově 21.

Získané materiály budou postupně zveřejňovány na stránkách www.pametimc.webnode.cz a vytvoří tak pomyslnou historickou kroniku Masarykovy čtvrti. Pokud tedy máte čím přispět, neváhejte.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře