Reklama
reklama

Luxusní hudební klub v betonové „Kouli“ otvírá. Zítra vystoupí duo z jižní Afriky

Za nejmodernější a exkluzivně vybavený klubový prostor v republice je označováno Sono Centrum v brněnských Žabovřeskách. První návštěvníky přivítá už zítra, v pátek 25. dubna. Zahajovací akcí bude koncert jihoafrického dua Goldfish. Ozvučení klubu, který bude sázet na zajímavou multižánrovou dramaturgii, zajišťuje studio Sono, jedno z nejlepších nahrávacích studií. Celý komplex doplňuje moderní hotel a restaurace.

Sál s jedinečnou možností živého nahrávání má tři podlaží se dvěma velkými balkóny a čtyřmi bary, velkorysé pódium i pro ty největší skupiny a orchestry, taneční parket, funkční vzduchotechniku a více než dostatečně prostorné a patřičně vybavené zázemí pro účinkující. Při tom všem si však zachovává velikost klubu, takže exkluzivní blízkost vystupujících je zaručena.  Důležitou součástí technického vybavení i zvukový mixážní pult NEVE, který využívají muzikanti také v prestižním londýnském studiu Abbey Road, nebo luxusní klavír značky Steinway.  V sále je 700 míst na sezení nebo 1200 míst na stání.

Vzhledem ke spojení klubu a hotelu i kvůli okolní obytné zástavbě věnovali stavebníci značnou pozornost odhlučnění sálu. Korpus klubu tvoří půl metru tlustá betonová konstrukce. Zevnitř i zvenčí pak pomáhají tlumit zvuk ještě další vrstvy z různých materiálů.

Celý komplex na brněnské ulici Veveří nese název Sono Centrum a je určen k co nejširšímu kulturnímu a společenskému využití. První a zahřívací koncert se uskuteční již zítra, poslechnout si v tento den můžete jihoafrické duo Goldfish. O dva dny později tam vystoupí proslulý jazzový big band Duke Ellington Orchestra. „V květnu a letních měsících nabídne klub širokou dramaturgii, kdy chce představit klub co nejširšímu publiku a připravit jej na podzimní smršť akcí a koncertů. Úvodní týdny klubu prověří například vystoupení kapel N.O.H.A., Manfred Mann’s Earth Band, Peter Lipa a Band, Tři Sestry, Ewa Farna, Bratři Ebenové a řady dalších,“ uvedl za centrum Přemysl Štěpánek. Kromě hudebních produkcí všech žánrů se v centru počítá s divadelními a filmovými představeními, tanečními party, kongresy, festivaly a dalšími kulturními a společenskými událostmi. 

V souvislosti s přípravou stavby Sono Centra propukl před lety korupční skandál, který vedl k pravomocnému odsouzení někdejšího starosty Žabovřesk Aleše Kvapila a tajemníka radnice Brno-střed Radovana Novotného. Po investoru Jiřím Štoplovi podle rozsudku požadovali úplatek, který měl zajistit bezproblémový průběh stavby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře