Reklama
reklama

Luxusní hudební klub v betonové „Kouli“ otvírá. Zítra vystoupí duo z jižní Afriky

Za nejmodernější a exkluzivně vybavený klubový prostor v republice je označováno Sono Centrum v brněnských Žabovřeskách. První návštěvníky přivítá už zítra, v pátek 25. dubna. Zahajovací akcí bude koncert jihoafrického dua Goldfish. Ozvučení klubu, který bude sázet na zajímavou multižánrovou dramaturgii, zajišťuje studio Sono, jedno z nejlepších nahrávacích studií. Celý komplex doplňuje moderní hotel a restaurace.

Sál s jedinečnou možností živého nahrávání má tři podlaží se dvěma velkými balkóny a čtyřmi bary, velkorysé pódium i pro ty největší skupiny a orchestry, taneční parket, funkční vzduchotechniku a více než dostatečně prostorné a patřičně vybavené zázemí pro účinkující. Při tom všem si však zachovává velikost klubu, takže exkluzivní blízkost vystupujících je zaručena.  Důležitou součástí technického vybavení i zvukový mixážní pult NEVE, který využívají muzikanti také v prestižním londýnském studiu Abbey Road, nebo luxusní klavír značky Steinway.  V sále je 700 míst na sezení nebo 1200 míst na stání.

Vzhledem ke spojení klubu a hotelu i kvůli okolní obytné zástavbě věnovali stavebníci značnou pozornost odhlučnění sálu. Korpus klubu tvoří půl metru tlustá betonová konstrukce. Zevnitř i zvenčí pak pomáhají tlumit zvuk ještě další vrstvy z různých materiálů.

Celý komplex na brněnské ulici Veveří nese název Sono Centrum a je určen k co nejširšímu kulturnímu a společenskému využití. První a zahřívací koncert se uskuteční již zítra, poslechnout si v tento den můžete jihoafrické duo Goldfish. O dva dny později tam vystoupí proslulý jazzový big band Duke Ellington Orchestra. „V květnu a letních měsících nabídne klub širokou dramaturgii, kdy chce představit klub co nejširšímu publiku a připravit jej na podzimní smršť akcí a koncertů. Úvodní týdny klubu prověří například vystoupení kapel N.O.H.A., Manfred Mann’s Earth Band, Peter Lipa a Band, Tři Sestry, Ewa Farna, Bratři Ebenové a řady dalších,“ uvedl za centrum Přemysl Štěpánek. Kromě hudebních produkcí všech žánrů se v centru počítá s divadelními a filmovými představeními, tanečními party, kongresy, festivaly a dalšími kulturními a společenskými událostmi. 

V souvislosti s přípravou stavby Sono Centra propukl před lety korupční skandál, který vedl k pravomocnému odsouzení někdejšího starosty Žabovřesk Aleše Kvapila a tajemníka radnice Brno-střed Radovana Novotného. Po investoru Jiřím Štoplovi podle rozsudku požadovali úplatek, který měl zajistit bezproblémový průběh stavby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře