Reklama
reklama

Luxusní hudební klub v betonové „Kouli“ otvírá. Zítra vystoupí duo z jižní Afriky

Za nejmodernější a exkluzivně vybavený klubový prostor v republice je označováno Sono Centrum v brněnských Žabovřeskách. První návštěvníky přivítá už zítra, v pátek 25. dubna. Zahajovací akcí bude koncert jihoafrického dua Goldfish. Ozvučení klubu, který bude sázet na zajímavou multižánrovou dramaturgii, zajišťuje studio Sono, jedno z nejlepších nahrávacích studií. Celý komplex doplňuje moderní hotel a restaurace.

Sál s jedinečnou možností živého nahrávání má tři podlaží se dvěma velkými balkóny a čtyřmi bary, velkorysé pódium i pro ty největší skupiny a orchestry, taneční parket, funkční vzduchotechniku a více než dostatečně prostorné a patřičně vybavené zázemí pro účinkující. Při tom všem si však zachovává velikost klubu, takže exkluzivní blízkost vystupujících je zaručena.  Důležitou součástí technického vybavení i zvukový mixážní pult NEVE, který využívají muzikanti také v prestižním londýnském studiu Abbey Road, nebo luxusní klavír značky Steinway.  V sále je 700 míst na sezení nebo 1200 míst na stání.

Vzhledem ke spojení klubu a hotelu i kvůli okolní obytné zástavbě věnovali stavebníci značnou pozornost odhlučnění sálu. Korpus klubu tvoří půl metru tlustá betonová konstrukce. Zevnitř i zvenčí pak pomáhají tlumit zvuk ještě další vrstvy z různých materiálů.

Celý komplex na brněnské ulici Veveří nese název Sono Centrum a je určen k co nejširšímu kulturnímu a společenskému využití. První a zahřívací koncert se uskuteční již zítra, poslechnout si v tento den můžete jihoafrické duo Goldfish. O dva dny později tam vystoupí proslulý jazzový big band Duke Ellington Orchestra. „V květnu a letních měsících nabídne klub širokou dramaturgii, kdy chce představit klub co nejširšímu publiku a připravit jej na podzimní smršť akcí a koncertů. Úvodní týdny klubu prověří například vystoupení kapel N.O.H.A., Manfred Mann’s Earth Band, Peter Lipa a Band, Tři Sestry, Ewa Farna, Bratři Ebenové a řady dalších,“ uvedl za centrum Přemysl Štěpánek. Kromě hudebních produkcí všech žánrů se v centru počítá s divadelními a filmovými představeními, tanečními party, kongresy, festivaly a dalšími kulturními a společenskými událostmi. 

V souvislosti s přípravou stavby Sono Centra propukl před lety korupční skandál, který vedl k pravomocnému odsouzení někdejšího starosty Žabovřesk Aleše Kvapila a tajemníka radnice Brno-střed Radovana Novotného. Po investoru Jiřím Štoplovi podle rozsudku požadovali úplatek, který měl zajistit bezproblémový průběh stavby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře