Reklama
reklama

Lídr ANO Petr Vokřál nevylučuje v Brně koalici podobnou té vládní

Lídr ANO Petr Vokřál, jehož hnutí vyhrálo volby v Brně, uvažuje o koalici ANO, ČSSD a KDU-ČSL jako ve vládě. Připouští však, že se nabízí i možnost koalice i s lidovci, hnutím Žít Brno a zelenými. Na brněnském magistrátu je místo pro 55 zastupitelů. Pokud by se ANO dohodlo na spolupráci s ČSSD a lidovci, měla by koalice 31 mandátů. Ovšem při druhé variantě se zelenými, lidovci a Žít Brno by těch mandátů bylo také 31.

Volby v Brně vyhrálo hnutí ANO, které získalo 13 mandátů. Druhá ČSSD obsadí 11 křesel v zastupitelstvu. Shodně po sedmi mandátech získalo třetí hnutí Žít Brno a čtvrtí lidovci.

V Brně se proto naplno rozjela povolební vyjednávání. „Nabízí se varianta stejné koalice, jako je ve vládě.  Nebráníme se jí, ale zvažujeme i další možnosti,“ uvedl v neděli Petr Vokřál. Ano také podle posledních vyjádření netrvá na primátorském postu. Podle Vokřála je důležitější mít možnost  ovlivňovat řízení města
Lidovci by pravděpodobně dali přednost vznik koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL.  Tato koalice a spolupráce v ní by totiž urychlila projekty spojené s budováním dopravní infrastruktury, které by mohli brzdit zelení a Žít Brno.

Ale i Zelení a Žít Brno o koalici stojí. Obě strany totiž chtějí věci v Brně měnit, což se jim z opozice dařit nebude. Žít Brno ale podle dřívějších vyjádření nechce do koalice s Romanem Onderkou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře