Reklama
reklama

Lídr ANO Petr Vokřál nevylučuje v Brně koalici podobnou té vládní

Lídr ANO Petr Vokřál, jehož hnutí vyhrálo volby v Brně, uvažuje o koalici ANO, ČSSD a KDU-ČSL jako ve vládě. Připouští však, že se nabízí i možnost koalice i s lidovci, hnutím Žít Brno a zelenými. Na brněnském magistrátu je místo pro 55 zastupitelů. Pokud by se ANO dohodlo na spolupráci s ČSSD a lidovci, měla by koalice 31 mandátů. Ovšem při druhé variantě se zelenými, lidovci a Žít Brno by těch mandátů bylo také 31.

Volby v Brně vyhrálo hnutí ANO, které získalo 13 mandátů. Druhá ČSSD obsadí 11 křesel v zastupitelstvu. Shodně po sedmi mandátech získalo třetí hnutí Žít Brno a čtvrtí lidovci.

V Brně se proto naplno rozjela povolební vyjednávání. „Nabízí se varianta stejné koalice, jako je ve vládě.  Nebráníme se jí, ale zvažujeme i další možnosti,“ uvedl v neděli Petr Vokřál. Ano také podle posledních vyjádření netrvá na primátorském postu. Podle Vokřála je důležitější mít možnost  ovlivňovat řízení města
Lidovci by pravděpodobně dali přednost vznik koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL.  Tato koalice a spolupráce v ní by totiž urychlila projekty spojené s budováním dopravní infrastruktury, které by mohli brzdit zelení a Žít Brno.

Ale i Zelení a Žít Brno o koalici stojí. Obě strany totiž chtějí věci v Brně měnit, což se jim z opozice dařit nebude. Žít Brno ale podle dřívějších vyjádření nechce do koalice s Romanem Onderkou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře