Reklama
reklama

Lidé zapomínají na charitu. Den Charity proto zpestří odpoledne v parku Lužánky

Již pojedenácté se dnes uskuteční nezisková kampaň Den Charity. Tato akce byla založena právě Diecézní charitou Brno a dnes má již celostátní konání. Není spojena se žádnou sbírkou, ale představuje veřejnosti charitní práci. Probíhá kolem svátku patrona charitní práce sv. Vincence z Pauly (27.9.). Jednotlivé Charity pořádají dny otevřených dveří, výstavy, koncerty, akce pro děti a další aktivity.

V Brně se bude konat happening v parku Lužánky od 15 do 19 hodin. Charita nabídne interaktivní prezentace a dílny svých služeb pro matky s dětmi v tísni, lidi bez domova, cizince v nouzi, seniory, do kterých se mohou zapojit kolemjdoucí, zejména rodiny s dětmi. Dále dobročinný skákací hrad nebo čajový obřad. To vše zcela zdarma.

„Lidé jsou přesyceny pouličními sbírkami, reklamami nebo volebními agitacemi. Přicházíme proto s něčím příjemným jako poděkováním za podporu, kterou nám veřejnost a dárci projevují během celého zbytku roku. V tento den chce Charita naopak obdarovat své okolí a přitom zábavnou a nenásilnou formou seznámit s tím, proč a komu pomáhá. Důležité je také poselství, že bez lidí kolem nás jsme bezmocní a naše práce by nebyla možná," vysvětluje ředitel Charity brněnské diecéze Oldřich Haičman, který tradici Dnů Charity založil.

Akci doprovodí také festival hudby a poesie PRÝGLFEST, který se bude konat v sobotu 27.9. rovněž v Lužánkách od 12.00 hod. do 22.00 hodin.

Brněnská charita zaznamenala od roku 2010 pokles počtu dárců i darů. Úbytek darů a nárůst sociálně potřebných má na svědomí ekonomická krize. Lidé z charity ale upozor\ňují, že společnost se orientuje více na zisk a už ve školství se klade málo důrazu na solidaritu. Nevychovávají se nové generace s cítěním, mezi lidmi je prý nedostatek solidarity. A toto má pomoci Den chartity změnit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře