Reklama
reklama

Lidé zapomínají na charitu. Den Charity proto zpestří odpoledne v parku Lužánky

Již pojedenácté se dnes uskuteční nezisková kampaň Den Charity. Tato akce byla založena právě Diecézní charitou Brno a dnes má již celostátní konání. Není spojena se žádnou sbírkou, ale představuje veřejnosti charitní práci. Probíhá kolem svátku patrona charitní práce sv. Vincence z Pauly (27.9.). Jednotlivé Charity pořádají dny otevřených dveří, výstavy, koncerty, akce pro děti a další aktivity.

V Brně se bude konat happening v parku Lužánky od 15 do 19 hodin. Charita nabídne interaktivní prezentace a dílny svých služeb pro matky s dětmi v tísni, lidi bez domova, cizince v nouzi, seniory, do kterých se mohou zapojit kolemjdoucí, zejména rodiny s dětmi. Dále dobročinný skákací hrad nebo čajový obřad. To vše zcela zdarma.

„Lidé jsou přesyceny pouličními sbírkami, reklamami nebo volebními agitacemi. Přicházíme proto s něčím příjemným jako poděkováním za podporu, kterou nám veřejnost a dárci projevují během celého zbytku roku. V tento den chce Charita naopak obdarovat své okolí a přitom zábavnou a nenásilnou formou seznámit s tím, proč a komu pomáhá. Důležité je také poselství, že bez lidí kolem nás jsme bezmocní a naše práce by nebyla možná," vysvětluje ředitel Charity brněnské diecéze Oldřich Haičman, který tradici Dnů Charity založil.

Akci doprovodí také festival hudby a poesie PRÝGLFEST, který se bude konat v sobotu 27.9. rovněž v Lužánkách od 12.00 hod. do 22.00 hodin.

Brněnská charita zaznamenala od roku 2010 pokles počtu dárců i darů. Úbytek darů a nárůst sociálně potřebných má na svědomí ekonomická krize. Lidé z charity ale upozor\ňují, že společnost se orientuje více na zisk a už ve školství se klade málo důrazu na solidaritu. Nevychovávají se nové generace s cítěním, mezi lidmi je prý nedostatek solidarity. A toto má pomoci Den chartity změnit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře