Reklama
reklama

Léto v Brně: Od pondělí začnou výluky a opravy tramvajových tratí za sto milionů

Dva měsíce prázdnin, kdy městskou hromadnou dopravou v Brně jezdí méně cestujících, každoročně využívá dopravní podnik k rekonstrukcím a opravám povrchu vozovky a tramvajových tratí. A i letos - od pondělí 30. června - čeká cestující kvůli opravám několik výluk a změn v prázdninových jízdních řádech.

Dlouhodobé výluky navíc během letních měsíců doplní ještě několik krátkých výluk víkendových. "O všech výlukách jsou vždy cestující dopředu informováni prostřednictvím výlukových jízdních řádů, plánků na webových stránkách nebo službou Newsletter, do které se mohou přihlásit rovněž na webu dopravního podniku," uvedla jeho mluvčí Linda Hailichová.

Výluka tramvají v ulici Žabovřeské: 30. 6. – 22. 8.

Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati bude od 30. června do 22. srpna vyloučena tramvajová doprava v úseku Pisárky – Vozovna Komín. Opravovat se budou koleje mezi zastávkou Bráfova a kolejovým trojúhelníkem u vozovny Komín, oprava zahrnuje i rekonstrukci mostu přes ulici Žabovřeská a přeložku napájecích kabelů. Oprava trati skončí v místě, kde by měla navazovat budoucí stavba velkého městského okruhu Žabovřeská, a celkové náklady jsou 47 milionů korun.

Tramvajová linka 1 pojede pouze v úseku Řečkovice – Pisárky (nástupní zastávkou do centra je Lipová). Tramvajová linka x3 pojede pouze v úseku Dětská nemocnice – Česká a dále bude odkloněna do zastávky Komenského náměstí. Náhradní doprava bude zajištěna mimořádnou tramvajovou linkou x14 vedenou po trase Bystrc, Ečerova – Vozovna Komín – Tábor – Česká – Šilingrovo náměstí – Hlavní nádraží – Zvonařka a mimořádnou autobusovou linkou x44 vedenou po trase Vozovna Komín – Bráfova – Pisárky – Lipová – Mendlovo náměstí.

Výluka tramvají do Komárova: 30. 6. – 29. 8.

Z důvodu opravy tramvajové tratě bude od 30. června do 29. srpna vyloučena tramvajová doprava do Komárova. V úseku od Zvonařky až k zastávce Svatopetrská budou kompletně vyměněny koleje a následně položíme nový asfaltový povrch v celé šíři ulice.

Tramvajová linka 12 pojede pouze v úseku Technologický park – Zvonařka. Autobusové linky 40, 48, 67 a N95 pojedou mezi zastávkami Úzká a Komárov obousměrně ulicí Plotní, čímž vynechají zastávky Kovářská a Svatopetrská. Na odklonové trase obslouží navíc v obou směrech zastávky Železniční a Konopná. Zastávka Zvonařka bude přeložena do ulice Plotní. Výše uvedené linky 40, 48 a 67 budou v úseku Úzká – Komárov doplněny mimořádnou autobusovou linkou x12. Upozorňujeme cestující, že přestup z tramvají linky 12 na autobusy linek x12, 40 a 48, 67 ve směru do Komárova bude možný pouze v zastávce Úzká.

Výluka trolejbusů na Vaňkově náměstí: 30. 6. – 31. 8.

Z důvodu výstavby kruhového objezdu bude od 30. června do konce srpna omezena doprava na Vaňkově náměstí. Trolejbusy na linkách 35, 38 a 39 budou po dobu výluky nahrazeny v plném rozsahu autobusy, které budou ve směru na Barvičovu a zpět objíždět vyloučený úsek přilehlými ulicemi. Z toho důvodu dojde k přeložení zastávek Vaňkovo náměstí a Žlutý kopec.

Výluka trolejbusů z Mendlova náměstí po Novolíšeňskou: 30. 6. – 27. 7. 

Z důvodu rekonstrukce napájecích kabelů v ulici Karlově, opravě vozovky v ulici Úvoz a Provazníkova a odstranění havárie kanalizace v křižovatce Lesnická – Provazníkova bude od 30. června do 27. července vyloučena trolejbusová doprava z Mendlova náměstí po Novolíšeňskou. Trolejbusové linky 25 a 26 pojedou pouze v úseku Osová (resp. Kamenný vrch) – Mendlovo náměstí. Náhradní doprava bude zajištěna mimořádnou autobusovou linkou x27 vedenou po trase Mendlovo náměstí – Česká – Konečného náměstí – Pionýrská – Tomkovo náměstí – Stará osada – Pálavské náměstí – Novolíšeňská.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře