Reklama
reklama

Letní kino na Riviéře: drahá zábava pro stovku diváků

V průměru 115 diváků na jedno představení sedělo v hledišti letního kina na brněnském koupališti Riviéra. Vzhledem k tomu, že kino svou kapacitou až osmi stovek míst několikrát převyšovalo ostatní brněnská kina, nebyla návštěvnost této kulturní novinky letošního léta v Brně nijak výrazná. Turistické a informační centrum města Brna, které bylo provozovatelem kina, je ale se sezónou spokojené. A to i přesto, že na konci srpna ještě nebyl provoz kina vyhodnocen po ekonomické stránce.

Kino začalo promítat na konci června a diváky zaskočilo špatné počasí. Na trávník před nafukovací plátno o rozměrech 6x12 metrů si diváci našli cestu až na přelomu prázdnin, kdy počasí vyloženě přálo. Návštěvníkům koupaliště se přímo nabídlo zůstat tam i večer. Podle ředitelky Turistického a informačního centra Petry Kačírkové lákaly diváky zejména čtvrteční premiéry a české snímky. Nejvíce diváků přišlo na českou komedii Alice Nellis „Revival“. Tento film třikrát téměř vyprodal kapacitu letního kina. 

Nejméně diváků přišlo 27. června na premiéru Světové války. „Zde je nutno dodat, že toto představení proběhlo v dešti,“ omlouvala návštěvnost mluvčí centra Alexandra Voňková.

V srpnu měly diváky do kina přitáhnout hororové snímky na dobrou noc, ale například na půlnoční projekci hororu Maniak, přišlo nejméně diváků v měsíci.

Kino odpromítalo 71 představení a 52 filmů. Náklady na provoz a vybudování kina pravděpodobně budou vyšší než zisk z prodeje vstupenek. Provoz letního kina ale bude Turistické a informační centrum po ekonomické stránce vyhodnocovat až po skončení celého projektu. „Nicméně obecně jsme s první sezónou velmi spokojeni, protože i přes velmi špatné počasí, které provázelo začátek léta, si Brňané nové a technicky nejlépe vybavené letní kino rychle oblíbili,“ zhodnotila mluvčí Voňková.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře