Reklama
reklama

Letní kino na Riviéře: drahá zábava pro stovku diváků

V průměru 115 diváků na jedno představení sedělo v hledišti letního kina na brněnském koupališti Riviéra. Vzhledem k tomu, že kino svou kapacitou až osmi stovek míst několikrát převyšovalo ostatní brněnská kina, nebyla návštěvnost této kulturní novinky letošního léta v Brně nijak výrazná. Turistické a informační centrum města Brna, které bylo provozovatelem kina, je ale se sezónou spokojené. A to i přesto, že na konci srpna ještě nebyl provoz kina vyhodnocen po ekonomické stránce.

Kino začalo promítat na konci června a diváky zaskočilo špatné počasí. Na trávník před nafukovací plátno o rozměrech 6x12 metrů si diváci našli cestu až na přelomu prázdnin, kdy počasí vyloženě přálo. Návštěvníkům koupaliště se přímo nabídlo zůstat tam i večer. Podle ředitelky Turistického a informačního centra Petry Kačírkové lákaly diváky zejména čtvrteční premiéry a české snímky. Nejvíce diváků přišlo na českou komedii Alice Nellis „Revival“. Tento film třikrát téměř vyprodal kapacitu letního kina. 

Nejméně diváků přišlo 27. června na premiéru Světové války. „Zde je nutno dodat, že toto představení proběhlo v dešti,“ omlouvala návštěvnost mluvčí centra Alexandra Voňková.

V srpnu měly diváky do kina přitáhnout hororové snímky na dobrou noc, ale například na půlnoční projekci hororu Maniak, přišlo nejméně diváků v měsíci.

Kino odpromítalo 71 představení a 52 filmů. Náklady na provoz a vybudování kina pravděpodobně budou vyšší než zisk z prodeje vstupenek. Provoz letního kina ale bude Turistické a informační centrum po ekonomické stránce vyhodnocovat až po skončení celého projektu. „Nicméně obecně jsme s první sezónou velmi spokojeni, protože i přes velmi špatné počasí, které provázelo začátek léta, si Brňané nové a technicky nejlépe vybavené letní kino rychle oblíbili,“ zhodnotila mluvčí Voňková.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře