Reklama
reklama

Lázně na Ponávce i bazén za Lužánkami v létě čekají opravy

Plavecká infrastruktura se v Brně postupně zlepšuje. V letních měsících proběhnou opravy v objektu lázní na Ponávce, bazénu za Lužánkami a vylepšení čeká i lázně na Rašínově ulici.

V lázních na Ponávce se provádí zejména výměna prosklené fasády s celkovou investicí města ve výši 1,8 milionu Kč. Práce skončí v poslední dekádě měsíce srpna a návštěvnický provoz bude obnoven 1. září.

Lázně Ponávka neboli tzv. Charlottiny lázně (lidově Šarlotinky) byly založeny v r. 1885 a pojmenovány podle Charlotty Belgické, manželky císaře Maxmiliána I. Mexického. Měly moderní elektrické osvětlení a dvacetimetrový mramorový bazén. Za 2. sv. války byly lázně vybombardovány a nahradil je nový objekt s 25metrovým plaveckým bazénem.

Lužánky: provoz nepřerušen

Do bazénu za Lužánkami město letos investuje další finanční prostředky. V průběhu prázdnin se budou opravovat vstupní dveře (360 tis. Kč), technologie potrubí (380 tis. Kč) a v nejbližších dnech odstartuje veřejná soutěž na opravu tzv. západní terasy. Po celé léto se v Lužánkách plave bez přerušení.

Město odkoupilo zdevastovaný 50metrový bazén Lužánky od soukromého vlastníka počátkem roku 2010 za 19 mil. Kč a hned zahájilo neodkladnou a postupnou rekonstrukci. Celkově v letech 2010–2013 investovalo do Lužánek přes 23 milionů korun, a to zejména do oprav střechy, prosklené fasády, WC a sprch, osvětlení stropu plavecké haly i do úprav vstupních prostor, pokladního systému a vybavení šaten.

Další vylepšení na Rašínově a v Kohoutovicích

V městských lázních na Rašínově ulici se momentálně provádí výměna odbavovacího systému (480 tis. Kč), aby byl plně propojen se všemi středisky ve správě městské společnosti STAREZ-SPORT. V r. 2013 zde vzniklo nové wellness a posilovna za 0,5 mil. Kč. Plánovaná odstávka zařízení proběhne ve dnech 18.-24. srpna, uzavře se bazén, vířivka i wellness.

Aquapark Kohoutovice rovněž projde dílčí opravou. Půjde o oddělení bazénu a šaten, aby nedocházelo k úniku tepla. Náklady dosáhnou zhruba 450 tis. Kč.

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře