Reklama
reklama

Lázně na Ponávce i bazén za Lužánkami v létě čekají opravy

Plavecká infrastruktura se v Brně postupně zlepšuje. V letních měsících proběhnou opravy v objektu lázní na Ponávce, bazénu za Lužánkami a vylepšení čeká i lázně na Rašínově ulici.

V lázních na Ponávce se provádí zejména výměna prosklené fasády s celkovou investicí města ve výši 1,8 milionu Kč. Práce skončí v poslední dekádě měsíce srpna a návštěvnický provoz bude obnoven 1. září.

Lázně Ponávka neboli tzv. Charlottiny lázně (lidově Šarlotinky) byly založeny v r. 1885 a pojmenovány podle Charlotty Belgické, manželky císaře Maxmiliána I. Mexického. Měly moderní elektrické osvětlení a dvacetimetrový mramorový bazén. Za 2. sv. války byly lázně vybombardovány a nahradil je nový objekt s 25metrovým plaveckým bazénem.

Lužánky: provoz nepřerušen

Do bazénu za Lužánkami město letos investuje další finanční prostředky. V průběhu prázdnin se budou opravovat vstupní dveře (360 tis. Kč), technologie potrubí (380 tis. Kč) a v nejbližších dnech odstartuje veřejná soutěž na opravu tzv. západní terasy. Po celé léto se v Lužánkách plave bez přerušení.

Město odkoupilo zdevastovaný 50metrový bazén Lužánky od soukromého vlastníka počátkem roku 2010 za 19 mil. Kč a hned zahájilo neodkladnou a postupnou rekonstrukci. Celkově v letech 2010–2013 investovalo do Lužánek přes 23 milionů korun, a to zejména do oprav střechy, prosklené fasády, WC a sprch, osvětlení stropu plavecké haly i do úprav vstupních prostor, pokladního systému a vybavení šaten.

Další vylepšení na Rašínově a v Kohoutovicích

V městských lázních na Rašínově ulici se momentálně provádí výměna odbavovacího systému (480 tis. Kč), aby byl plně propojen se všemi středisky ve správě městské společnosti STAREZ-SPORT. V r. 2013 zde vzniklo nové wellness a posilovna za 0,5 mil. Kč. Plánovaná odstávka zařízení proběhne ve dnech 18.-24. srpna, uzavře se bazén, vířivka i wellness.

Aquapark Kohoutovice rovněž projde dílčí opravou. Půjde o oddělení bazénu a šaten, aby nedocházelo k úniku tepla. Náklady dosáhnou zhruba 450 tis. Kč.

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na fotce hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek Foto: MMB/ M. Schmerková
Bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) zůstane i nadále náměstkyní hejtmana Jihomoravského kraje navzdory obvinění z plagiátorství svých diplomových prací. O rozhodnutí kraje informovala v...
17.07.2018 - 08:00
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Komentáře