Reklama
reklama

Kuchař z hotelu Continental chválil děti: "Umí krájet cibuli i strouhat mrkev"

Padesátka dětí strávila nedělní dopoledne pod vedením profesionálů v prostorách hotelu Continental v Brně přípravou několikachodového oběda. Děti ve věku 6 – 10 let  rozdělené do šesti týmů podle barev se naučili připravovat rajčatový krém s bazalkou, smetanou a česnekovými krutóny, medailonky z vepřové panenky na cuketovém bramboráčku  a špízky se žampiony s bylinkovou omáčkou se šafránem či jahodový salát s jogurtem a sýrem  a domácí vafle s banánem a nutelou. Velký ohlas mezi dětmi sklidily i nefalšované kuchařské čepice a zástěry.

„Jsem překvapený, jak jsou některé děti šikovné, umí krájet cibuli i strouhat mrkev, je vidět, že doma pomáhají při přípravě jídel,“ svěřil se například jeden z vedoucích týmu, který chystal právě rajčatový krém,  kuchař Marek Šíp.

Ronald Winkler, provozní hotelu byl zase překvapený zájmem rodičů i dětí. "Tento gastro den pořádáme už podruhé, děti jsou nadšené, vyprávějí, jak doma chystají řízky či palačinky. Myslím, že roli sehrávají i mnohé televizní kuchařské pořady.“

Malí kuchtíci u kuchtičky si samozřejmě na svých dílech i pochutnali a po obědě byli všichni odměněni pohádkou Zlatovláska v podání herců Národního divadla Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře