Reklama
reklama

Kritik Putina historik Andrej Zubov bude v pátek přednášet v Brně

Ruský profesor historie Andrej Zubov, který musel ukončit své působení v Institutu pro mezinárodní vztahy v Moskvě (MGIMO) kvůli kritice ruské intervence na Ukrajině, bude v pátek 9. května přednášet na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

Zubov napsal v březnu pro List Vedomosti článek, ve kterém přirovnal ruskou anexi Krymu k postupu hitlerovského Německa v roce 1938. Když se dozvěděl, že dostal z MGIMO vyhazov, Masarykova univerzita mu nabídla místo, historik se ale rozhodl, že v Rusku zůstane.

Veřejná přednáška s následnou diskusí na téma: Russia and the West: Russian Perceptions of the World and Central Europe se bude konat v pátek 9. května od 10 hodin v posluchárně P51 v 5. patře fakulty sociálních studií. V případě většího zájmu bude přednáška on-line přenášena také do fakultní auly.

Zdroj: www.online.muni.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře