Reklama
reklama

Královopolské tunely jsou uzavřeny. Do pátku částečně, od pátku úplně

Důležitá část brněnského velkého městského okruhu - Královopolské tunely se dnes na několik dní uzavřely. Od středečního rána vždy jen jeden tubus, od pátečního večera až do neděle úplně. Objížďka povede o víkendu po Hradecké ulici.

Brněnské komunikace v tunelech naplánovaly pravidelné čištění ostění a údržbu. Od středy do pátku ještě auta budou jezdit vždy jedním tubusem. Ve středu a ve čtvrtek bude firma umývat tubus A, tedy tunel směr do Žabovřesk, tubus B do Králova Pole se uzavře od čtvrteční šesté hodiny do pátku do pěti ráno.

Po úplném uzavření v pátek, kdy pracovníci začnou čistit technologie, se neočekávají žádné dopravní komplikace. „Úplná uzavírka začne v pátek ve 21 hodin a skončí v tutéž dobu v neděli. Musíme vyčistit technologie, které slouží bezpečnosti provozu v tunelu," uvedla mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová. Protože je ale o víkendu slabší provoz, nechystají se žádné zvláštní opatření v dopravě.

Brněnské komunikace udržují a sledují Královopolský tunel stejně jako ostatní brněnské tunely. Na konec října je na noční hodiny naplánovaná uzavírka tunelu pod křižovatkou Hlinky, od 20. do 25. října se postupně v nočních hodinách uzavřou tubusy Husovického tunelu a od 3. do 8. listopadu Pisárecký tunel. Čištění ostění a údržba technologií se totiž provádí dvakrát ročně, na jaře a na podzim.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře