Reklama
reklama

Kočka spadla do šestimetrové kanálové šachty. Všimly si jí děti

Kočku zachránili z odkryté kanálové šachty strážníci a hasiči. Na zvíře, které by bez pomoci uhynulo, upozornily strážníky děti.

Skupina dětí oslovila včera odpoledne na Cejlu strážníka a asistenta prevence kriminality, aby je upozornila, že v ulici Valchy spadla do zhruba šestimetrové kanálové šachty kočka. Hlídku zaujalo, že nebezpečně hluboká prohlubeň je skutečně odkrytá. Na dně seděla kočka, která pád z velké výšky přežila. K místu zamířil odchytář městské policie, který se s pomocí speciálního vybavení pokusil zvíře zachránit. Ani to nejdelší náčiní ovšem nedosáhlo do extrémní hloubky a operační středisko proto požádalo o příjezd hasiče. Kočku se jim přece jen po více než půlhodinových marných pokusech podařilo dostat ven. Vyplašené zvíře se okamžitě běželo schovat. Strážníci odkrytý kanál zabezpečili služební páskou a informovali územáře, který se postará o jeho trvalé zakrytí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře