Reklama
reklama

Klub Fléda chce rekonstruovat toalety. O pomoc žádá své fanoušky

Klub Fléda chce s pomocí svých návštěvníků a fanoušků kompletně zrekonstruovat toalety klubu. Už minulé léto se v něm uskutečnila velká rekonstrukce. Zbavil se problému s hlukem, prošel stavebními úpravami, dostal novou podlahu, interiér i bary. Klub i jeho návštěvníky ale několik let trápí stav toalet. Jejich rekonstrukce je ale natolik nákladná, že ani letos, přes zvýšenou návštěvnost, klub není schopen kompletní rekonstrukci toalet financovat z vlastních sil. Proto se s projektem "Přispěj aspoň kapkou" obrací se žádostí o pomoc na své fanoušky.

Už v minulé sezóně klub Fléda prošel velkou opravou a v létě se chystá zrekonstruovat sociální zařízení. Vše začalo v roce 2012, kdy Flédě hrozilo zavření z důvodu hluku. Problémy vyřešilo nákladné odhlučnění, které financoval provozovatel klubu. V létě 2013 klub dostal nový interiér, podlahy i bary. Nyní se klub chystá vypořádat s nevyhovujícím stavem toalet, který klubu dlouhodobě přináší řadu problémů i nákladů.

Stávající toalety už neodpovídají moderním trendům a nedostačují ani kapacitně. Mnohdy bývají zaplaveny vodou a mnohdy se stanou terčem vandalů. Rekonstrukce toalet zvýší komfort i bezpečí návštěvníků, zároveň ale budou hospodárnější a odolnější. Kompletní rekonstrukce je odhadována na více jak 600 tisíc korun. Polovinu této částky je připraven uhradit provozovatel klubu s pomocí partnerů, ale o druhou polovinu se klub rozhodl požádat své fanoušky a veřejnost projektem „Přispěj aspoň kapkou“ na webových stránkách hithit.com.

„Klub už prošel několika nákladnými rekonstrukcemi. Kompletní úprava toalet je ale velmi drahá z důvodu nutných stavebních úprav, proto jsme se rozhodli spustit projekt na hithit.com a zapojit aktivně naše fanoušky a veřejnost. Lidé můžou přispět na opravu toalet a přitom získat symbolickou odměnu, například odznak, tašku, tričko nebo dokonce si můžou zakoupit pisoár či kabinku. Věříme, že s pomocí našich fanoušků se nám to podaří a v nové sezóně se pochlubíme novými toaletami,“ představil projekt majitel a správce klubu Fléda Lukáš Stara.

Rekonstrukce spočívá v kompletním vybourání obou místností, jejich novém vybetonování, vyspárování, výměně vodovodních i odpadních cest a osazení toalet odolnou technikou.

„Fanoušci se za nás postavili už před dvěma lety, kdy nám hrozilo zavření. Problémy s hlukem jsme vyřešili z vlastních zdrojů. Bohužel, v současné době nemáme dostatek prostředků, abychom byli schopni financovat celou rekonstrukci sami. Budeme rádi, když nám fanoušci pomohou zvednout úroveň Flédy o stupeň výš," dodal Stara.

Kampaň hithit klub spustil minulý týden ve čtvrtek a hned se setkal jak s pozitivními ohlasy a příspěvky. Fléda funguje v komerčním nájmu s dlouholetou smlouvou v domě na Štefánikově ulici 24. Rekonstrukci je možné provést pouze v letních měsících, kdy klub není tolik vytížen.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře