Reklama
reklama

Klokaní poplach v Brně: Skippi se po výletu šťastně vrátil domů

Páteční ráno začalo v Zoologické zahradě Brno dramaticky - telefonátem od městské policie a žádostí o pomoc při odchytu klokana, který volně pobíhal v zahrádkářské oblasti v Brně - Tuřanech. Malého klokana, který se jmenuje Skippi, se podařilo odchytit a následně i předat jeho majiteli. Předtím si ale ještě klokan udělal výlet do zoo.  

Z brněnské zoo hned tříčlenná skupina složená z vedoucího provozního zoologa a dvou kurátorů vyrazila na místo. Akci byl přítomen také veterinář pro případ zranění zvířete. „Celý odchyt i transport samečka klokana rudokrkého proběhl bez zranění, jen kvůli eliminaci stresu ve stísněných prostorách přepravní bedny mu byla podána uklidňující sedativa“, řekl veterinář Stanislav Mazánek.

Také brněnské strážníky jejich historicky první odchyt klokana pořádně vyplašil. "Dvakrát si dnes po sedmé hodině ráno strážníci na operačním středisku nechali zopakovat oznámení na tísňové lince 156," přiznal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Zavolali je totiž myslivci z Tuřan, kteří tvrdili, že se v lesíku u Jubilejní ulice ukrývá klokan. Ukázali i mobilním telefonem pořízený snímek, aby je strážníci nepodezírali, že jsou pod vlivem alkoholu. "Strážníci po chvíli klokana našli mezi stromy a zpovzdálí ho pozorovali, aby ho nevyplašili. Po příjezdu druhé hlídky ho koordinovaně vytlačili do slepé uličky mezi dva ploty. Potom vyčkávali na příjezd přivolaných specialistů ze zoologické zahrady, kteří přivezli speciální odchytovou síť," dodal Ghanem.

Při prvním pokusu o polapení bohužel zvíře prchlo, celý tým zachránců ho však naštěstí zahnal do zahrady oplocené ze tří stran a tam ho pracovníci zoo odchytili a odvezli do výběhu zoologické zahrady.

Vzhledem k tomu, že se mezi tím našel jeho majitel, opět následoval transport malého uprchlíka do Jižanského dvorku v Horních Heršpicích."Při předání klokana jsme se dozvěděli, že se jedná o samečka Skippiho, na kterého už tam netrpělivě čekala samička Viki a jejich malý potomek," uvedla mluvčí zoologické zahrady Monika Brindzáková.

Po několikakilometrové pouti Brnem, kterou klokánek absolvoval po svých, pak v přepravní bedně se po krátké návštěvě v zoologické zahradě vrátil opět domů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře