Reklama
reklama

Klokaní poplach v Brně: Skippi se po výletu šťastně vrátil domů

Páteční ráno začalo v Zoologické zahradě Brno dramaticky - telefonátem od městské policie a žádostí o pomoc při odchytu klokana, který volně pobíhal v zahrádkářské oblasti v Brně - Tuřanech. Malého klokana, který se jmenuje Skippi, se podařilo odchytit a následně i předat jeho majiteli. Předtím si ale ještě klokan udělal výlet do zoo.  

Z brněnské zoo hned tříčlenná skupina složená z vedoucího provozního zoologa a dvou kurátorů vyrazila na místo. Akci byl přítomen také veterinář pro případ zranění zvířete. „Celý odchyt i transport samečka klokana rudokrkého proběhl bez zranění, jen kvůli eliminaci stresu ve stísněných prostorách přepravní bedny mu byla podána uklidňující sedativa“, řekl veterinář Stanislav Mazánek.

Také brněnské strážníky jejich historicky první odchyt klokana pořádně vyplašil. "Dvakrát si dnes po sedmé hodině ráno strážníci na operačním středisku nechali zopakovat oznámení na tísňové lince 156," přiznal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Zavolali je totiž myslivci z Tuřan, kteří tvrdili, že se v lesíku u Jubilejní ulice ukrývá klokan. Ukázali i mobilním telefonem pořízený snímek, aby je strážníci nepodezírali, že jsou pod vlivem alkoholu. "Strážníci po chvíli klokana našli mezi stromy a zpovzdálí ho pozorovali, aby ho nevyplašili. Po příjezdu druhé hlídky ho koordinovaně vytlačili do slepé uličky mezi dva ploty. Potom vyčkávali na příjezd přivolaných specialistů ze zoologické zahrady, kteří přivezli speciální odchytovou síť," dodal Ghanem.

Při prvním pokusu o polapení bohužel zvíře prchlo, celý tým zachránců ho však naštěstí zahnal do zahrady oplocené ze tří stran a tam ho pracovníci zoo odchytili a odvezli do výběhu zoologické zahrady.

Vzhledem k tomu, že se mezi tím našel jeho majitel, opět následoval transport malého uprchlíka do Jižanského dvorku v Horních Heršpicích."Při předání klokana jsme se dozvěděli, že se jedná o samečka Skippiho, na kterého už tam netrpělivě čekala samička Viki a jejich malý potomek," uvedla mluvčí zoologické zahrady Monika Brindzáková.

Po několikakilometrové pouti Brnem, kterou klokánek absolvoval po svých, pak v přepravní bedně se po krátké návštěvě v zoologické zahradě vrátil opět domů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře